Політика

Переговори Трампа і путіна: заклики до миру в Україні

Великобританія та Франція закликали путіна довести готовність до миру в Україні перед переговорами з Трампом. Макрон підкреслив важливість припинення вогню.

Переговори Трампа і путіна: заклики до миру в Україні

Заклики до миру

Великобританія та Франція закликали президента Росії Володимира Путіна підтвердити свою готовність до мирної угоди з Україною напередодні телефонних переговорів з Дональдом Трампом, які відбудуться у вівторок. Президент Франції Еммануель Макрон відзначив "сміливість" президента України Володимира Зеленського, який погодився на пропозицію про припинення вогню, і закликав Росію зробити те ж саме.

"Досить смертей. Досить зруйнованих життів. Досить руйнувань. Зброя повинна замовкнути," - написав Макрон у пості на X.

Позиція Великобританії

Міністр закордонних справ Великобританії Девід Леммі заявив, що Путін повинен погодитися на "повне і безумовне припинення вогню зараз", зазначивши, що не бачив "жодних ознак" серйозності Путіна щодо мирної угоди. Він попередив, що Великобританія та її союзники мають "більше карт, які можемо зіграти", щоб змусити Росію серйозно вести переговори.

Оптимістичні настрої Білого дому

Білий дім висловив більш оптимістичний настрій напередодні переговорів Трампа і Путіна, заявивши, що мир в Україні "ніколи не був ближче". Прес-секретар Білого дому Каролін Левітт повідомила журналістам у понеділок, що Трамп "налаштований" забезпечити мирну угоду. Вона зазначила, що одним із питань, які можуть обговорюватися, є електростанція на кордоні Росії та України, ймовірно, йдеться про Запорізьку атомну електростанцію, яка з березня 2022 року перебуває під контролем російських військ.

Переговори про території

На запитання про те, які поступки розглядаються в переговорах про припинення вогню, Трамп сказав:

"Ми говоритимемо про землю. Ми говоритимемо про електростанції [...] Ми вже говоримо про це, розподіляючи певні активи."

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков відмовився коментувати, про що говоритимуть лідери, відповівши:

"Ми ніколи цього не робимо."

Умови для миру

Хоча Путін раніше заявляв про підтримку припинення вогню, він також виклав список умов для досягнення миру. Однією з проблем є західний регіон Курськ, де Україна минулого серпня здійснила військову інтервенцію та захопила частину території. Росія намагалася повернути контроль над цим регіоном в останні тижні, і Путін тепер стверджує, що Курськ повністю під контролем Росії. Він також підняв численні питання про те, як можна контролювати і забезпечувати припинення вогню на лінії фронту на сході, і заявив, що не прийме війська НАТО на цій території.

Підтримка України

Пропозиція про мир, яка обговорювалася українськими та американськими делегатами в Саудівській Аравії минулого тижня, передбачає 30-денне припинення вогню, яке Україна заявила, що готова прийняти. Президент Франції Макрон та новообраний прем'єр-міністр Канади Марк Карні, які зустрілися у вівторок, підкреслили, що їхні країни продовжать свою "незмінну" підтримку України та вимагатимуть "чітких зобов'язань" від Росії.

За даними BBC, ситуація залишається напруженою, і світ спостерігає за розвитком подій.