Економіка

Переговори США та Німеччини про постачання російської нафти

США, Німеччина та Росія ведуть переговори щодо відновлення постачання нафти до Німеччини через трубопровід «Дружба».

Переговори про відновлення постачання нафти

Влади США, Німеччини та росії ведуть активні переговори про відновлення постачання нафти до ФРН через трубопровід «Дружба». Про це йдеться у спільному розслідуванні, опублікованому 13 березня виданнями Correctiv та «Важные истории».

Американські компанії планують викупити 54,17% акцій німецької «дочки» «Роснефти» у нафтопереробному заводі PCK у Шведті (Бранденбург), а також частки «Роснефти» у заводах MiRo (24%) у Карлсруе та Bayernoil (28,57%) у Вогбурзі. Як зазначає видання, у перемовинах беруть участь офіс канцлера Олафа Шольца та Мінфін Німеччини, проте МЗС ФРН виключено з процесу через позицію Анналени Бербок, яка виступає проти імпорту російських ресурсів.

Умови угоди

Згідно з інформацією Forbes, ключовою умовою угоди може стати згода володимира путіна на тимчасове припинення вогню у війні з Україною, яке було запропоноване США. Проте 13 березня кремль заявив, що прагне довгострокового врегулювання, а не короткочасного перемир’я.

Контекст ситуації

Ситуація ускладнюється тим, що США також мають намір повернути Німеччину до закупівель російського газу. У вересні 2022 року уряд Німеччини тимчасово взяв під контроль німецький підрозділ «Роснефти» та її частки в трьох нафтопереробних заводах: PCK Raffinerie (Шведт), MiRo (Карлсруе) і Bayernoil (Вогбург). Rosneft Deutschland планує продати ці активи до вересня 2025 року, коли спливає термін тимчасового управління. Раніше повідомлялося, що частки «Роснефти» в НПЗ можуть придбати компанії з Катару та Казахстану.