
Переговори про мир в Україні: чому затягуються?
Обіцянки президента США Дональда Трампа завершити війну в Україні протягом 24 годин після того, як він заступить на посаду, виявилися порожнім звуком. Ситуація на полі бою залишається складною, а переговори про мир затягуються. Про це розповів військовий історик, офіцер служби Генштабу австрійської армії і голова одного з відділів Військової академії у Відні, полковник Маркус Райснер.
Чому затягуються переговори?
На думку Райснера, останні кілька тижнів чітко показали, що росія має намір тягнути час. російські стратегічні авіаудари по енергетичній інфраструктурі України не слабшають, а Україна продовжує захищатися за допомогою безпілотників. У середньому, під час трьох останніх стратегічних російських атак з повітря важкі удари крилатими ракетами по території України наносилися кожні два-три тижні. У проміжках між ними російські безпілотники щодня здійснювали атаки, щоб перевантажити українську ППО.
Ситуація на фронті
росія не відмовилася від своїх військових цілей. Війна триває, оскільки росія заявила, що погодиться на всеосяжне припинення вогню тільки в тому разі, якщо мобілізацію в Україні буде припинено і країна більше не отримуватиме зброю від Заходу. США, в свою чергу, не чинять помітного тиску на росію. Спецпосланець президента США Стів Віткофф повідомив, що миру буде досягнуто тільки в тому разі, якщо чотири українські області будуть цілком передані росії.
Мета росії
путін хоче швидкого результату, тоді як росія прагне виграти час, вважаючи, що має перевагу на полі бою. Період весняного бездоріжжя добігає кінця, і російські атаки знову посилюються на всіх ділянках фронту. Мета москви полягає в тому, щоб заблокувати резерви України і запобігти будь-якому контрнаступу.
Інтереси росії
Крім мети знищити Україну, путін хоче відстоювати інтереси безпеки росії. З точки зору москви, це передбачає повний контроль над усією територією на схід від Дніпра. За російськими оцінками, це єдиний спосіб унеможливити українські атаки на москву за допомогою далекобійної зброї або безпілотників. Наразі відзначається сильна російська активність у ділянці на північний схід від Чернігова, на північний схід від Сум і на північний схід від Харкова, між Вовчанськом і Куп'янськом.
Перспективи переговорів
З російського погляду, видається можливим, що зону на схід від Дніпра контролюватимуть або російські, або навіть китайські війська. Останнє станеться в тому разі, якщо буде знайдено рішення конфлікту, яке влаштує росію. Як повідомляє DW, ситуація залишається напруженою, і подальші дії сторін можуть суттєво вплинути на хід переговорів.
війна в Україні мир переговори російська агресія ситуація на фронтіСтійкий мир між Україною та росією: США вимагають припинення вогню
США заявили, що обговорення миру між Україною та росією можливе лише після повного припинення вогню. Речниця Держдепу Теммі Брюс підкреслила важливість мирного процесу.
25 березня 2025 р. 06:48
Трамп обговорить з Путіним можливість припинення війни в Україні
Президент США Дональд Трамп анонсував розмову з Володимиром Путіним для обговорення завершення війни в Україні.
17 березня 2025 р. 08:59
США планують обговорити з росією умови для завершення війни
На переговорах у Саудівській Аравії США дізналися про готовність росії до миру. Наступні зустрічі можуть відбутися вже 25 лютого.
25 лютого 2025 р. 08:26