Німеччина та США узгоджують передачу Patriot Україні
За даними Forbes, Берлін і Вашингтон активно працюють над фінальним рішенням щодо передачі Києву двох американських систем протиповітряної оборони Patriot. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус повідомив, що перша установка може бути відправлена в Україну вже за кілька місяців. Цю інформацію він озвучив після зустрічі з американським колегою Пітом Гегсетом у Вашингтоні, про що пише Reuters.
Технічні деталі угоди
Пісторіус зазначив, що переговори наразі тривають на робочому рівні, де партнери узгоджують технічні деталі, зокрема кількість пускових установок і ракет, які увійдуть до пакета. Якщо угоду підпишуть, перша батарея може прибути до України протягом кількох місяців. Однак міністр відмовився коментувати, чи йдеться також про наступальне озброєння для Збройних Сил України (ЗСУ).
Запит на ракетні системи Typhon
Паралельно з переговорами щодо Patriot, Пісторіус підтвердив, що Німеччина звернулася до США з офіційним запитом на придбання ракетних систем Typhon. Це рішення є тимчасовим, поки європейські країни працюють над створенням власного далекобійного озброєння. Розробка таких систем триватиме від 7 до 10 років, тоді як Typhon може запускати ракети дальністю до 2000 км, що дозволить заповнити прогалину до початку розгортання американських ракет у ФРН, запланованого на 2026 рік.
Реакція росії
росія вже розкритикувала ці плани, заявивши, що вони становлять «серйозну загрозу її національній безпеці». Це підкреслює напруженість у регіоні та важливість підтримки України з боку західних партнерів.
Історичний контекст
Німеччина вже передала Україні три власні комплекси Patriot, залишивши у себе дев’ять – значно менше, ніж 36 батарей, якими вона володіла у період холодної війни. Тепер Берлін розглядає варіант закупівлі нових американських систем, щоб передати їх Києву.
Напередодні президент США Дональд Трамп заявив, що НАТО та США домовилися про постачання Україні зброї «на мільярди доларів». Він наголосив, що Україна може отримати «17 систем ППО Patriot», але не уточнив, йдеться про батареї, пускові установки чи ракети-перехоплювачі до Patriot.
Проблеми з запасами
Водночас, за даними видання Military Watch Magazine, через виснаження запасів у США, масштабних поставок систем Patriot і ракет для України найближчим часом не буде. Запаси перехоплювачів для цих систем скоротилися до 25% від обсягу, який Пентагон вважає мінімально необхідним. «Дефіцит посилився через постачання в Україну та удар балістичною ракетою КВІР по об’єкту ВПС США у Катарі 23 червня. Тоді комплекси Patriot випустили десятки перехоплювачів, щоб знищити атаку», — зазначило видання.