Економіка

Пенсійні фонди США втратили $169 млрд через мита Трампа

Після запровадження мит президентом Трампом, пенсійні фонди США зазнали значних втрат у розмірі $169 млрд.

Втрати пенсійних фондів

Після оголошення президента США Дональда Трампа про запровадження нових мит, 25 найбільших державних та місцевих пенсійних інвестиційних фондів США зазнали ймовірних збитків у розмірі $169 млрд у вигляді публічних акцій. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на дані Equable Institute.

Шок на фінансовому ринку

Згідно з інформацією, втрати були зафіксовані за чотири торгові дні з 3 по 8 квітня, після заяви Трампа про глобальні мита. За весь минулий рік основні фонди втратили приблизно $249 млрд. Загальні втрати для всієї державної пенсійної системи США, ймовірно, будуть «значно вищими», зазначили аналітики.

«Шок на фінансовому ринку останніх кількох днів — це саме той негативний сценарій, який повинен викликати занепокоєння у вразливих пенсійних фондів», — йдеться у звіті Equable Institute.

Перспективи економіки

Експерти попереджають, що, крім портфельних втрат, державні та місцеві пенсійні фонди можуть зіткнутися зі скороченням грошового потоку в найближчі роки, якщо вищі мита призведуть до затяжної економічної рецесії. Пенсійні фонди зазвичай встановлюють довгострокові цілі, тому такі зміни можуть мати серйозні наслідки.

Контекст торгової війни

Після повернення до Білого дому в січні Трамп ввів мита на всі товари з Китаю у розмірі 20% та 2 квітня оприлюднив глобальні взаємні мита. Внаслідок взаємних підвищень мит, станом на 10 квітня ставка мит США на китайський імпорт фактично становить 145%. У відповідь на ці дії, 11 квітня Китай підвищив мита до 125%.

Ризики для світової економіки

За оцінкою Світової організації торгівлі (СОТ), ескалація торгової напруги між США та Китаєм несе значний ризик різкого скорочення двосторонньої торгівлі. За попередніми прогнозами, товарообіг між цими двома економіками може скоротитися на 80%. Поділ світової економіки на два блоки може призвести до довгострокового скорочення світового реального ВВП майже на 7%, очікує СОТ.

Індекс вартості долара по відношенню до валют великих торгових партнерів США впав до 99,7, що є рідкісним явищем і опустився нижче за 100. Фунт стерлінгів, японська єна та швейцарський франк продемонстрували значне зростання.

Ці події підкреслюють важливість моніторингу економічних змін та їх впливу на фінансові ринки, зокрема на пенсійні фонди, які є критично важливими для забезпечення добробуту громадян.

Джерело: Forbes