Підтримка військової допомоги Україні
Нижня палата американського Конгресу - Палата представників США - підтримала продовження постачання військової допомоги Україні. Це рішення було ухвалене 19 липня, про що повідомив у соціальних мережах конгресмен-республіканець Дон Бейкон. За його словами, за це рішення проголосувала більшість - 353 голоси "за", тоді як 76 висловилися "проти".
"Сьогодні вранці Палата представників переважною більшістю голосів (353-76) проголосувала за продовження надання військової підтримки Україні", - зазначив Бейкон. Про це ж у Telegram повідомив і керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.
Наступні кроки
Документ, що передбачає продовження військової допомоги, ще має розглянути Сенат. У разі його ухвалення, він буде направлений на підпис президенту США. Як повідомляє The Hill, йдеться про законопроєкт, що передбачає виділення приблизно 832 мільярдів доларів на оборонні програми на 2026 рік, включаючи й іноземні програми.
За цей законопроєкт проголосував 221 конгресмен, проти виступило 209. Конгресменка-республіканка від штату Джорджія Марджорі Тейлор Грін пропонувала скоротити обсяг іноземної допомоги, зокрема вносила поправку щодо зменшення фінансування Ізраїльської програми співпраці, яка передбачає надання 500 мільйонів доларів на програми протиракетної оборони. Однак її поправка була відхилена 422 голосами.
Результати голосування
Законодавці також не підтримали поправку Грін щодо заборони використання коштів із законопроєкту для надання допомоги Україні. Усі 76 конгресменів, які проголосували за цю поправку, були республіканцями. Грін у своєму дописі на соціальній платформі X зазначила: "Усі мої поправки щодо скорочення 1,6 мільярда доларів іноземної допомоги з нашого оборонного бюджету провалилися, оскільки і республіканці, і демократи відмовляються припинити надсилати ваші важко зароблені податкові долари до іноземних країн".
"І моя поправка щодо припинення надсилання грошей Україні. Так, вона також провалилася", - додала вона.
Це рішення Палати представників свідчить про продовження підтримки України з боку США в умовах триваючого конфлікту. Як повідомляє DW, подальші кроки залежатимуть від рішення Сенату та президента США.