Пакистан видворить сотні тисяч афганських біженців до 10 квітня

У Пакистані оголошено про видворення афганських біженців, термін ультиматуму продовжено до 10 квітня. Близько 1,7 мільйона осіб під загрозою депортації.

Видворення афганських біженців

У понеділок, 31 березня, уряд Пакистану оголосив про видворення сотень тисяч афганських біженців, які не мають офіційного дозволу на проживання. Офіційний термін ультиматуму залишити країну спливав, але через святкування закінчення місяця посту Рамадан його перенесли на 10 квітня.

Умови видворення

Влада Ісламабаду попередила, що кожен, хто не залишить країну добровільно до нового терміну, може очікувати примусового повернення. Це стосується також тих афганців, які мають намір шукати притулок у Німеччині. За даними Міністерства закордонних справ ФРН, наразі близько 2600 осіб перебувають у процесі виїзду з Пакистану, маючи юридичні зобов'язання з боку Берліна щодо їх прийому.

Чисельність афганських біженців

Пакистан є домом для однієї з найбільших у світі громад афганських шукачів притулку. За оцінками, у країні перебуває від трьох до чотирьох мільйонів афганців, які втекли з батьківщини. Згідно з даними міжнародного аналітичного центру Crisis Group, лише у 2021 році близько 400 тисяч афганців знайшли притулок у Пакистані після приходу талібів до влади в Кабулі.

Попередні плани репатріації

Восени 2023 року уряд Пакистану вже оголошував "План репатріації нелегальних іноземців", який передбачав, що всі громадяни Афганістану без відповідних документів — а це близько 1,7 мільйона осіб — мають покинути країну. За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), з того часу близько 840 тисяч осіб вже виїхали або були депортовані.

Причини депортації

Уряд Пакистану виправдовує депортації напруженою ситуацією з безпекою, звинувачуючи афганський уряд у підтримці пакистанського руху "Талібан", який неодноразово скоював напади в країні. Таліби, у свою чергу, відкидають ці звинувачення, підкреслюючи, що ситуація є складною і потребує міжнародної уваги.

Ця ситуація викликає занепокоєння серед міжнародних організацій, які закликають до захисту прав біженців та забезпечення їх безпеки.

За даними DW, ситуація залишається напруженою, і багато афганців опиняються в безвихідному становищі.