
Ситуація в Україні
На тлі напружених відносин між Україною та США, 50% українців вважають, що країна не повинна поступатися територіями за жодних умов, навіть якщо війна затягнеться. Це показало опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 14 лютого по 4 березня 2025 року. У грудні 2024 року аналогічну думку висловлювали 51% респондентів.
Результати опитування
Опитування проходило після телефонного дзвінка президента США Дональда Трампа до володимира путіна 12 лютого 2025 року, що ознаменувало різкий розрив із попередньою політикою США. Після цього тиск на Україну посилився. Згідно з даними КМІС, 39% респондентів допускають поступки для швидкого миру, що на 1% більше, ніж у грудні 2024 року. 11% опитаних не визначилися.
Регіональні відмінності в думках українців незначні: на Сході 42% проти поступок, тоді як на Заході, у Центрі та на Півдні цей показник коливається від 50% до 51%. Готовність до компромісів на Сході трохи вища (42%), ніж в інших регіонах (36-40%).
Вплив сприйняття загрози
Соціологи зазначають, що погляди українців загалом близькі. Ставлення до поступок залежить від сприйняття цілей росії. Ті, хто вважає, що росія представляє екзистенційну загрозу (геноцид чи знищення нації), виступають проти поступок у 57-58% випадків. Якщо ж респонденти вважають цілі росії менш радикальними, готовність до компромісів зростає до 78%. Серед тих, хто вірить у «денацифікацію» як мету рф, 44% готові до поступок, а 48% – проти.
Контекст переговорів
11 березня в Джидді (Саудівська Аравія) відбулися переговори між Україною та США. Держсекретар США Марко Рубіо пояснив, що метою переговорів є визначення, на які компроміси готова Україна, враховуючи неясність позиції росії. За підсумками зустрічі Україна підтримала ідею 30-денного перемир’я за умови взаємності від росії. Андрій Єрмак зазначив, що наступного тижня експерти почнуть опрацьовувати деталі угоди про припинення вогню.
Дональд Трамп попередив росію про «руйнівні» санкції у разі зриву мирних переговорів, зазначивши, що є фінансові важелі, які можуть сильно вдарити по Москві. Джерела Bloomberg припускають, що путін може погодитися на перемир’я, якщо постачання зброї Україні припиниться. Тим часом аналітичний центр у Москві, пов’язаний із ФСБ, розробив документ із «максималістськими» вимогами щодо завершення війни, фрагменти якого були оприлюднені The Washington Post.
Детальніше про вимоги путіна можна дізнатися за посиланням Forbes.
мирні переговори опитування перемир'я поступки ситуація в УкраїніСША чекають від росії рішення про мир в Україні протягом тижня
Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що росія повинна ухвалити рішення про готовність до миру в Україні протягом найближчих тижнів.
04 квітня 2025 р. 15:09
Трамп утримується від розмови з путіним до припинення вогню
Найближчі радники Трампа радять не спілкуватися з путіним, поки той не зобов'яжеться припинити бойові дії в Україні.
04 квітня 2025 р. 08:58
путін сподівається на Трампа для завершення війни в Україні
Президент рф Володимир путін вважає, що зусилля Дональда Трампа можуть допомогти закінчити війну в Україні, але готовий продовжувати конфлікт.
03 квітня 2025 р. 16:44
США планують обговорити з росією умови для завершення війни
На переговорах у Саудівській Аравії США дізналися про готовність росії до миру. Наступні зустрічі можуть відбутися вже 25 лютого.
25 лютого 2025 р. 08:26