Операція «Сіндуру»: Індія завдає ударів по Пакистану

Індія розпочала операцію «Сіндуру» у відповідь на теракт у Кашмірі, внаслідок якого загинули 26 осіб.

Операція «Сіндуру»: Індія завдає ударів по Пакистану

Операція «Сіндуру» в Індії

Два тижні після жорстокого нападу на туристів у Кашмірі, що контролюється Індією, країна розпочала серію ударів по об'єктах у Пакистані та пакистанському Кашмірі. Міністерство оборони Індії повідомило, що ці удари, названі «Операція Сіндуру», є частиною зобов'язання притягнути до відповідальності винних у нападі 22 квітня, внаслідок якого загинули 25 індійців та один непалець.

Реакція Пакистану

Пакистан, який заперечує свою причетність до нападу, назвав удари «неспровокованими». Прем'єр-міністр Пакистану Шехбаз Шариф заявив, що «жорстокий акт агресії не залишиться безкарним». Індія стверджує, що вранці в середу було атаковано дев'ять різних об'єктів у пакистанському Кашмірі та Пакистані, які, за їхніми словами, є «терористичною інфраструктурою», де планувалися та координувалися атаки.

Уточнення Індії

Індійська сторона підкреслила, що не завдавала ударів по військових об'єктах Пакистану, зазначивши, що їхні дії були «цілеспрямованими, обміркованими та не ескалаційними». За словами пакистанського міністра оборони Хавіджа Асифа, удари вразили цивільні райони, і він заперечив твердження Індії про «атаку на табори терористів». За даними пакистанської армії, внаслідок ударів загинули семеро людей, у тому числі двоє дітей.

Передумови конфлікту

Ці удари сталися на фоні зростаючої напруги між ядерними сусідами після нападу в живописному курортному містечку Пахалгам. Напад 22 квітня, здійснений групою бойовиків, призвів до загибелі 26 осіб, і свідки стверджують, що бойовики націлювалися на індусів. Це був найгірший напад на цивільних за два десятиліття, що викликало широкий гнів в Індії. Прем'єр-міністр Нарендра Моді публічно заявив, що країна буде переслідувати підозрюваних «до краю землі».

Відносини між Індією та Пакистаном

Відносини між Індією та Пакистаном завжди були напруженими, особливо через спірний регіон Кашмір, який обидві країни претендують у повному обсязі, але контролюють лише частково з моменту розділу в 1947 році. Обидві країни вже вели дві війни через цей регіон. Останнім часом напади бойовиків ставали причинами ескалації конфлікту.

Це був перший великий напад на цивільних після того, як Індія скасувала статтю 370, яка надавала Кашміру особливий статус у 2019 році. Після цього рішення в регіоні відбулися протести, але також спостерігалося зменшення насильства та значне зростання кількості туристів.

Міжнародна реакція

Світова спільнота стурбована можливими наслідками ескалації конфлікту. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав до «максимальної стриманості», а президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що бойові дії «швидко закінчаться».

Ця ситуація залишається напруженою, і подальші дії обох країн можуть мати серйозні наслідки для регіону та міжнародної безпеки. За даними BBC, обидві сторони продовжують вживати заходів у відповідь одна на одну, включаючи висилку дипломатів та закриття прикордонних переходів.