Політика

Одеські посадовці підозрюються у фіктивному бронюванні

Двох чиновників Одеської міської ради підозрюють у фіктивному бронюванні для отримання відстрочки від мобілізації.

Одеські посадовці підозрюються у фіктивному бронюванні

Підозри щодо посадовців Одеської міської ради

16 липня 2025 року стало відомо про підозру двох посадовців комунальних підприємств Одеської міської ради у фіктивному бронюванні громадян та привласненні бюджетних коштів. Як повідомляє Офіс генпрокурора, виконувач обов’язків директора та начальник відділу кадрів КП "ЖКС "Порто-Франківський" у 2024–2025 роках незаконно оформили на роботу 14 осіб, які фактично не працювали. Це працевлаштування було здійснене з метою отримання відстрочки від мобілізації.

Схема привласнення бюджетних коштів

Крім того, службові особи КП "ЖКС "Порто-Франківський" та КП "ЖКС «Фонтанський" налагодили схему привласнення коштів, призначених на зарплати та інші виплати. Вони фіктивно оформили понад 50 "працівників", що стало основою для розслідування. Прокурори Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону вже повідомили про підозру фігурантам справи, інкримінуючи їм перешкоджання діяльності Збройних сил України, службове зловживання та розкрадання бюджетних коштів.

Обшуки та вилучення доказів

У межах кримінального провадження проведено понад 50 обшуків у приміщеннях підприємств, помешканнях фігурантів та серед фіктивно заброньованих осіб. Під час слідчих дій вилучено документи та інші докази протиправної діяльності.

Електронне бронювання в Україні

Варто зазначити, що з початку офіційного запуску сервісу електронного бронювання через портал Дія, критично важливі підприємства, які працюють на потреби Сил безпеки та оборони, вже забронювали близько 160 тисяч працівників. В Одеській області таким чином забронювали 7,7 тисячі працівників.

Вимоги до підприємств

Раніше в Одеській обласній військовій адміністрації не надали доступ ЦПР до переліку підприємств, яким дозволено бронювати керівництво та частину працівників. За інформацією правоохоронців, головний спеціаліст Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації вимагав гроші з директора критично важливого підприємства за надання відстрочки від мобілізації військовозобов’язаних працівників.

Відмова у наданні інформації

Що стосується Одеської облради, то на запит ЦПР відповіли, що не володіють інформацією щодо мобілізованих обранців. В Одеській та Херсонській областях відмовилися надавати медіа дані про військовозобов'язаних, які ухиляються від мобілізації.

Ця ситуація викликає занепокоєння серед громадськості, адже вона ставить під сумнів прозорість і законність процесів, пов'язаних із мобілізацією та бронюванням працівників у критично важливих сферах.

За даними ЦПР, розслідування триває, і правоохоронці продовжують працювати над виявленням усіх учасників цієї схеми.

Нове

Секретаріат насильства в Сирії: нові зіткнення між громадами

Сирія знову охоплена насильством: зіткнення між друзами та сунітами призвели до численних жертв.

2 години, 12 хвилин

Схема розкрадання коштів на поховання військових в Одесі

В Одесі викрито організовану групу, яка заволоділа бюджетними коштами на поховання військовослужбовців ЗСУ.

4 тижні

Затримання посадовця Одеської міськради за хабар у 100 тисяч

В Одесі затримали тимчасового виконуючого обов'язки голови районної адміністрації за вимагання хабаря у 100 тисяч гривень.

1 місяць, 1 тиждень

Одеська область: затримано ділків за фіктивне працевлаштування

У Подільському районі Одеської області правоохоронці викрили схему фіктивного працевлаштування для уникнення мобілізації.

2 місяці, 1 тиждень

Одеська прокуратура викрила селищного голову на хабарі

На Одещині селищний голова попався на хабарі за встановлення газозаправки. Йому оголосили підозру в одержанні неправомірної вигоди.

2 місяці, 2 тижні