Суспільство

Одеська область: затримано ділків за фіктивне працевлаштування

У Подільському районі Одеської області правоохоронці викрили схему фіктивного працевлаштування для уникнення мобілізації.

Одеська область: затримано ділків за фіктивне працевлаштування

Затримання ділків у Подільському районі

8 травня 2025 року в Подільському районі Одеської області правоохоронці затримали групу осіб, які організували фіктивне працевлаштування чоловіків на критично важливі підприємства. За інформацією пресслужби Національної поліції, ділки пропонували своїм клієнтам можливість отримати бронь від мобілізації за 950 доларів США.

Схема фіктивного працевлаштування

Згідно з матеріалами слідства, місцеві жителі оформляли охочих уникнути мобілізації на посади в комунальному підприємстві, яке є частиною об'єктів критичної інфраструктури. Такі установи надають працівникам право на тимчасове звільнення від призову під час мобілізації. Один з чоловіків, якому обіцяли оформлення на посаду програміста, став жертвою цієї схеми.

Затримання та правові наслідки

Правоохоронці затримали ділків під час передачі частини грошей. У прокуратурі повідомили, що одному з підозрюваних обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 240 тисяч гривень. Іншому фігуранту призначено нічний домашній арешт. Обом особам повідомлено про підозру за частиною 2 статті 369-2 Кримінального кодексу України, що передбачає до п’яти років позбавлення волі.

Корупційні схеми в Одеській області

Цей випадок не є поодиноким. Нещодавно в Одеській області було затримано члена громадського формування, який вимагав 5 тисяч доларів від чоловіка з інвалідністю, щоб уникнути "проблем" у територіальному центрі комплектації та соціальної підтримки. У липні 2024 року Центр публічних розслідувань випустив фільм "На варті одеського котла", в якому йшлося про корупційні схеми в громадських формуваннях, зокрема про ГО "Україна — це матір".

Висновки

Цей інцидент підкреслює важливість боротьби з корупцією та ухиленням від мобілізації в Україні. Правоохоронні органи продовжують працювати над викриттям подібних схем, щоб забезпечити дотримання законодавства та справедливість у суспільстві. Як повідомляє ЦПР, такі дії є серйозним злочином, що потребує адекватної реакції з боку держави.