Політика

Одеська область: підозра у корупції в Міноборони

У Одеській області затримали співробітника Міноборони за організацію ухилення від військової служби.

Одеська область: підозра у корупції в Міноборони

Підозра у корупційній схемі

29 квітня 2025 року, працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру співробітнику Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони України та Генштабу Збройних сил України. Цей посадовець організував схему, за якою чоловіки могли за гроші оформити непридатність до військової служби.

Як діяла схема

Згідно з інформацією, наданою пресслужбою ДБР, у лютому цього року підозрюваний залучив до незаконної діяльності двох мешканців Одещини. Вони шукали охочих уникнути військової служби та пропонували їм за 12-16 тисяч доларів США знятися з військового обліку. Якщо особа вже перебувала у розшуку за ухилення від мобілізації, їй обіцяли вирішити й це питання.

Затримання та наслідки

Організатор оборудки запевняв потенційних клієнтів, що має зв’язки в одному з районних територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки Одеської області, де мали підробляти дані для звільнення військовозобов'язаних від служби. За попередніми даними, схемою встигло скористатися 10 чоловіків, частина з яких вже встановлена.

Співробітника Міноборони разом із спільниками затримали під час одержання другої частини неправомірної вигоди від одного з клієнтів у сумі 6 тисяч доларів США. Наразі військовому та його поплічникам повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення іншою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, відповідно до частини 3 статті 369-2 Кримінального кодексу України.

Подальші дії

Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу та відсторонення співробітника Центру від посади. Санкція статті передбачає покарання до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також співробітники ДБР затримали посадовця територіального центру комплектації та соціальної підтримки, за підозрою в тому, що він за гроші вносив фальшиві дані в електронний реєстр призовників "Оберіг" для охочих уникнути мобілізації.

Ця ситуація підкреслює важливість боротьби з корупцією в Україні, особливо в умовах війни, коли кожен громадянин має виконувати свій обов'язок перед державою.

Детальніше про цю справу можна дізнатися з повідомлень ЦПР.