Безпека

Обстріли Сумщини: наслідки Курської операції ЗСУ

Сумська область знову під обстрілами армії рф, наслідки Курської операції відчуваються на прикордонні.

Обстріли Сумської області

Цієї весни прикордоння Сумської області знову опинилося під щільними обстрілами з боку армії рф. Від березня росіяни відбивають територію Курської області, зайняту українською армією. Операція Збройних сил України (ЗСУ) почалася в серпні минулого року і була доволі стрімкою - за офіційними даними, у перший місяць ЗСУ захопили понад тисячу квадратних кілометрів території рф. Втім, утримати ці території не вдалося.

"Щоразу ми думаємо, що зараз - найгірше", - говорить Юрій Зарко, міський голова Білопілля, що за десять кілометрів від українсько-російського кордону. Ми приїжджаємо сюди на ранок після масованого обстрілу - росіяни скинули на житлову забудову чотири керовані авіабомби, що залишили величезні вирви й поруйновані будинки.

Враження місцевих мешканців

"Рік тому, перед початком Курської операції, у нас було приблизно так само. А як почалась операція, стало трохи легше, бо туди пересунулись бойові дії", - згадує місцева мешканка Ірина. Сьогодні зранку вона прокинулась від удару по голові. Одна з бомб упала під її будинок - вікна вилетіли, меблі попадали, а стеля почала сипатися на ліжко. "Я не знаю, як я. І не знаю, що робити далі", - знизує плечима жінка.

Напередодні, 5 травня, обласна влада оголосила евакуацію з Білопілля і сусіднього міста Ворожба. Втім, до пункту збору приходить лише з десяток охочих виїхати. Із колись 16-тисячного міста тут залишилось не більше чотирьох тисяч людей. Зрештою, на Суми рушає незаповнений автобус.

Ситуація в лікарнях

У лікарні медики намагаються реанімувати непритомного чоловіка, якого поранили під час обстрілу. "Стан вкрай важкий, загрозливий для життя", - похапцем відповідає лікарка. Наступного дня місцева влада повідомить про загибель 6-річного хлопчика. Не вдасться врятувати й цивільного чоловіка. Крім них, на місці загинула 20-річна дівчина. Ще 11 людей отримали поранення.

Військові фактори

Незважаючи на стрімкий початок Курської операції, українській армії не вдалося закріпитись на території рф. Говорячи про фактори, які на це вплинули, військові, перш за все, називають логістику - зв'язок, який треба було налаштовувати з нуля, та відстань у 10-15 кілометрів, яку під вогнем росіян мали долати споряджені українські військові.

"Перші бригади, які туди заходили, просувались стрімко, оскільки там не було значної концентрації сил противника. А ми вступили в бій, коли противник зміг підтягнути туди регулярну армію", - згадує Дмитро Євтушенко, командир механізованого батальйону 47-ї окремої механізованої бригади.

Висновки

На думку Євтушенка, ситуація на Курському напрямку не могла змінитись на краще, адже рф має там кількісну перевагу і в людях, і в техніці. "Ми не ведемо наступ. Лише утримуємо старі позиції там, де це можливо", - на умовах анонімності говорить військовослужбовець однієї з десантно-штурмових бригад, яка брала участь у боях на території рф.

Згідно з інформацією DW, українські військові продовжують боротися за свою територію, незважаючи на складні умови та постійні обстріли.