Студентська промова, що викликала резонанс
Університет Нью-Йорка (NYU) ухвалив рішення не видавати диплом студенту Логану Розосу, який під час випускної промови звинуватив США у підтримці "геноциду" в Газі. Розос, виступаючи перед аудиторією, засудив "жахіття, що відбуваються в Палестині", що викликало як оплески, так і свист.
Реакція університету
Представник NYU звинуватив Розоса у тому, що він обманув університет щодо змісту своєї промови, щоб висловити свої особисті та однобокі політичні погляди. Університет заявив, що "рішуче засуджує" висловлювання Розоса і висловив жаль з приводу того, що "цей момент був вкрадений людиною, яка зловживала привілеєм, наданим їй". Спікер університету Джон Бекман повідомив, що диплом Розоса буде утримано, поки NYU не завершить дисциплінарне розслідування.
Виступ Розоса
Після представлення на сцені Розос зізнався, що дуже хвилювався перед виступом, але відчував необхідність висловити свою думку. "Геноцид, що відбувається, підтримується політично та військово США, фінансується нашими податками і транслюється в прямому ефірі на наші телефони", - сказав він. "Я засуджую цей геноцид і співучасть у ньому", - додав Розос, його виступ тривав близько двох з половиною хвилин. Він не згадав конкретно Ізраїль, який рішуче заперечує звинувачення у геноциді в Газі, або єврейський народ.
Політичний контекст
NYU є одним із десяти університетів, які перебувають під розслідуванням антисемітської робочої групи адміністрації Трампа за інциденти на кампусах з початку війни між Ізраїлем та Газою в жовтні 2023 року. Проте NYU не потрапила до списку з 60 університетів, яким Міністерство освіти надіслало листи з попередженням про "заходи примусу", якщо вони не захистять єврейських студентів.
Вплив адміністрації Трампа
Син президента США, Баррон Трамп, є студентом NYU, навчається в Школі бізнесу імені Стерна. Університет, який, можливо, піддається найбільшому тиску з боку адміністрації, - це Гарвард. Трамп скоротив фінансування на понад 2,6 мільярда доларів, що, за словами університету, зашкодить критичним дослідженням хвороб. Гарвард подав позов, стверджуючи, що це рішення є незаконним.
Права студентів
Окремо, кілька іноземних студентів, які брали участь у про-палестинських акціях на кампусах США, були затримані в останні місяці. Адміністрація Трампа стверджує, що вони висловлювали підтримку ХАМАСу, який США, ЄС та Великобританія вважають терористичною організацією, і закликала до їх депортації. Адвокати студентів заявляють, що вони реалізують своє право на свободу слова, звинувачуючи уряд у "відкритій репресії студентської активності та політичної мови".
Згідно з інформацією BBC, ситуація навколо Розоса підкреслює зростаючу політизацію про-палестинських акцій на університетських кампусах США, особливо в умовах жорсткої реакції адміністрації Трампа на звинувачення в антисемітизмі.