Економіка

Нові тарифи трампа: вплив на імпорт автомобілів і запчастин

Президент США дональд трамп оголосив про нові тарифи на імпорт автомобілів та запчастин, які торкнуться понад $460 млрд щорічного імпорту.

Нові тарифи на імпорт автомобілів

Президент США Дональд Трамп оголосив про введення нових тарифів на імпорт автомобілів та автозапчастин, які охоплять понад $460 млрд американського щорічного імпорту. Як повідомляє Reuters, нові мита набудуть чинності 5 і 9 квітня 2025 року.

Що включають нові тарифи?

Оновлений указ Трампа стосується майже 150 категорій автозапчастин, на які будуть введені мита з 3 травня. Серед товарів, що підпадають під нові тарифи, є:

  • двигуни
  • трансмісії
  • літій-іонні акумулятори
  • дешевші запчастини, такі як шини, амортизатори, свічкові дроти та гальмівні шланги

Також мита стосуватимуться автомобільних комп’ютерів, які входять у категорію комп'ютерної техніки.

Вплив на ринок

Загальний імпорт комп'ютерної техніки, включаючи ноутбуки та жорсткі диски, у 2024 році складе $138,5 млрд. Загальний імпорт автомобілів та запчастин без урахування комп'ютерної техніки становить $459,6 млрд. Перелік автозапчастин і терміни введення тарифів були оприлюднені перед оголошенням про основний 10%-й тариф на весь американський імпорт.

Взаємні тарифи

Водночас нові тарифи на автомобілі не стосуватимуться взаємних тарифів, що вступають у силу з 5 квітня. Білий дім також доручив Міністерству торгівлі розробити процедуру, за якою вітчизняні виробники зможуть подавати запити на імпорт інших автозапчастин у межах 90 днів.

Контекст торгової війни

Трамп під час виступу в Рожевому саду Білого дому продемонстрував таблицю, в якій було зазначено 74 країни, включаючи ЄС, і розміри мит. Нові тарифи на імпорт з Китаю становитимуть 34%, з ЄС – 20%, з Великої Британії – 10%, з України – 10%. Найвищі тарифи накладено на Камбоджу (49%), В’єтнам (46%) і Шрі-Ланку (44%). Торгові ринки вже відчувають наслідки торгової війни: акції знизились, а облігації та долар виросли. ЄС і Китай пообіцяли вжити контрзаходів на митні заходи США, в той час як Велика Британія сподівається на досягнення великої торгової угоди з Вашингтоном.

Детальніше про це можна дізнатися на сайті Forbes.