Економіка

Нова пошта запускає енергозберігаючі установки в Україні

Нова пошта планує влітку 2025 року запустити першу установку зберігання електроенергії для енергонезалежності.

Нова пошта запускає енергозберігаючі установки в Україні

Нова етап у розвитку енергетики «Нової пошти»

Дочірня компанія «Нової пошти», що займається енергонезалежністю, Nova Energy, оголосила про плани запустити першу установку зберігання електроенергії (energy storage) влітку 2025 року. Про це повідомив СЕО Nova Energy Андрій Литвиненко в інтерв'ю Forbes.

Плани на 2025 рік

До кінця 2025 року компанія планує встановити три установки зберігання електроенергії загальною ємністю 4,8 МВт·год. Нещодавно Nova Energy отримала першу партію обладнання, яке почне встановлювати вже в травні. "За кілька місяців, думаю, запустимо", – зазначив Литвиненко.

Інтеграція з іншими системами

Системи зберігання електроенергії будуть інтегровані в загальну енергетичну систему, що включає сонячні електростанції (СЕС), когенераційні установки та дизель-генератори, які компанія встановлює паралельно. «Нова пошта» має намір стати енергонезалежною до кінця 2025 року, для чого необхідно побудувати мінімум 11,3 МВт генерації. Заплановані інвестиції в цей проект становлять близько $10,7 млн.

Причини для автономності

Рішення про будівництво власної генерації електроенергії «Нова пошта» ухвалила у відповідь на нестабільність енергосистеми України, викликану російськими обстрілами. "Вирішили посилювати автономність після перших ударів рф по генерації", – заявив співзасновник «Нової пошти» Володимир Поперешнюк влітку 2024 року.

Створення Nova Energy

Для реалізації проекту з будівництва електростанцій та передачі енергії з місць генерації до всіх своїх об'єктів, «Новій пошті» було необхідно створити окрему компанію. Nova Energy була зареєстрована в березні 2024 року, а її керівником став Андрій Литвиненко. Першу електростанцію Nova Energy запустила у січні 2025 року – це була СЕС потужністю 1 МВт на одному з київських терміналів.