Німеччина закликає до прагматизму у переговорах з США
Міністерка економіки Німеччини Катеріна Райхе закликала Європейський Союз до прагматизму у переговорах із США щодо митних тарифів. У своїй заяві, зробленій 12 липня, вона підкреслила, що "ЄС тепер має в той час, що залишився, провести переговори щодо вирішення питання мит зі США у прагматичний спосіб". Райхе також зазначила, що "прагматичний результат цих переговорів має бути досягнуто якнайшвидше".
Сигнал тривоги для промисловості
Федеральне об'єднання німецької промисловості (BDI) також закликало до швидкого врегулювання суперечки. Вони зазначили, що "заява президента Трампа - це сигнал тривоги для промисловості по обидва боки Атлантики". Представник BDI Вольфґанґ Нідермарк застеріг, що "торговельний конфлікт між такими двома тісно пов'язаними економіками, як ЄС і США, зашкодить економічному відновленню, інноваційній силі та, зрештою, довірі до міжнародної співпраці".
Вплив нових тарифів на експорт
США є найбільшим торговим партнером Німеччини, і на тлі загрози запровадження нових тарифів німецький експорт до США в травні впав на 7,7 відсотка, до 12,1 мільярда євро. Це є найнижчим показником з березня 2022 року.
Реакція Франції
Президент Франції Еммануель Макрон також висловив свою критику щодо рішення Трампа запровадити 30-відсоткові тарифи на товари з ЄС. Він закликав Європу "рішуче захищати свої інтереси" та висловив "різке несхвалення" рішення США. Макрон підкреслив, що ЄС має прискорити підготовку контрзаходів, "використовуючи всі наявні інструменти", якщо сторони не досягнуть угоди до 1 серпня.
Позиція Європейської Комісії
Голова Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн у відповідь на заяви Трампа попередила, що запровадження 30-відсоткових мит на експорт з ЄС порушить ключові трансатлантичні ланцюги поставок, що зашкодить бізнесу та споживачам по обидва боки Атлантики. Вона підкреслила, що "ЄС послідовно віддає пріоритет переговорному рішенню з США, що відображає нашу прихильність діалогу, стабільності та конструктивному трансатлантичному партнерству".
Заклик до дій
Фон дер Ляєн також зазначила, що ЄС готовий продовжувати роботу над досягненням угоди до 1 серпня, але вживатиме всіх необхідних заходів для захисту інтересів ЄС, включаючи запровадження пропорційних контрзаходів, якщо це буде потрібно.
Переговори між ЄС та США тривають, і обидві сторони намагаються знайти компромісне рішення, щоб уникнути ескалації торговельного конфлікту. Трамп, у свою чергу, декларує, що його митна політика спрямована на виправлення дисбалансів у двосторонній торгівлі та заохочення виробництва в США. Спочатку він встановив крайній термін для запровадження нових мит на 9 липня, але згодом переніс його на 1 серпня.
Згідно з інформацією DW