
Німеччина підтримує санкції проти Росії
Чинний уряд Німеччини вважає санкції проти Росії, запроваджені у відповідь на розв'язану Кремлем повномасштабну війну проти України, "виправданими, доцільними та ефективними". Про це заявила в понеділок, 31 березня, заступниця речника німецького уряду Крістіане Гоффман. Як передає dpa, урядовий підхід до санкцій також захистила речниця міністерства закордонних справ Німеччини.
"Росія може сама покласти край цій війні, яка і стала приводом для запровадження санкцій", - зазначили в МЗС ФРН.
Ця позиція підкреслює рішучість Німеччини у підтримці України та засудженні агресії з боку Росії.
Дискусії про пом'якшення санкцій
Однак не всі в Німеччині поділяють цю думку. Раніше прем'єр-міністр федеральної землі Саксонія Міхаель Кречмер з партії ХДС запропонував обговорити пом'якшення штрафних заходів щодо РФ. За його словами, позиція уряду ФРН щодо санкцій є "абсолютно застарілою" і "абсолютно не відповідає тому, що зараз роблять американці".
"Якщо стає очевидно, що ми завдаємо шкоди собі більше, ніж іншій стороні, потрібно задуматися, чи правильно все це", - заявив Кречмер в інтерв'ю агенції dpa.
У Берліні відмовилися коментувати заяви Кречмера, підкреслюючи, що уряд залишається на своїй позиції.
Енергетична незалежність Німеччини
Планів на закупівлю російської нафти для нафтопереробного заводу в Шведті в Німеччині немає, заявила речниця мінекономіки ФРН. За її словами, Німеччина "з великими зусиллями" зробила себе незалежною від російських енергоносіїв. Питання про відновлення імпорту російського газу через наявні трубопроводи також не розглядається.
Німеччина у 2024 році і надалі відігравала центральну роль в імпорті скрапленого природного газу (СПГ) із Росії до Євросоюзу, йдеться в доповіді німецької екологічної організації Deutsche Umwelthilfe (DUH), опублікованій наприкінці січня 2025 року. Як випливає з документа, енергетична компанія SEFE, яка належить державі, торік імпортувала більш ніж у шість разів більше СПГ до ЄС у порівнянні з 2023 роком.
Попри численні санкції ЄС проти російських енергоносіїв, таких як вугілля та нафта, СПГ із Росії й надалі імпортується до країн Євросоюзу. Санкції, зокрема, забороняють інвестиції в нові проєкти СПГ у Росії, використання портів ЄС для перевалки СПГ у треті країни, а також імпорт через термінали, які не під'єднані до газової мережі Європейського Союзу.
Таким чином, Німеччина продовжує підтримувати санкції проти Росії, підкреслюючи їхню важливість у контексті війни в Україні, незважаючи на внутрішні дискусії щодо їх доцільності.
війна в Україні енергетична незалежність Німеччина росія санкціїбербок: відновлення "північних потоків" неможливе
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена бербок виключила можливість відновлення роботи "північних потоків" під час пресконференції з зеленським.
01 квітня 2025 р. 19:48
Перезапуск "Північного потоку": Німецькі політики обговорюють можливості
Депутати Бундестагу обговорюють ідею перезапуску газопроводу "Північний потік" під контролем США, викликавши неоднозначну реакцію в Німеччині.
30 березня 2025 р. 06:49
Санкції проти росії: Великобританія та партнери не знімуть їх
Прем'єр Великобританії Кір Стармер підтвердив, що скасування санкцій проти росії наразі не на часі. Це сталося після саміту у Парижі, присвяченого підтримці України.
27 березня 2025 р. 17:48
Німеччина відкинула ідею відновлення «Північного потоку»
Німеччина не планує відновлювати газопроводи «Північний потік» для постачання російського газу, заявив міністр Роберт Габек.
17 березня 2025 р. 14:32