Політика

Німеччина вимагає від росії 30-денного припинення вогню

Уряд Німеччини наполягає на 30-денному безумовному припиненні вогню від росії перед мирними переговорами щодо України.

Німеччина вимагає від росії 30-денного припинення вогню

Німеччина вимагає припинення вогню

Уряд Німеччини висловив чітку позицію щодо необхідності 30-денного безумовного припинення вогню з боку росії перед початком мирних переговорів щодо завершення війни в Україні. Цю заяву зробив керівник відомства федерального канцлера Торстен Фрай у програмі Caren Miosga на телеканалі ARD 11 травня.

Фрай підкреслив, що "послідовність має бути такою: спочатку припинення вогню, а потім переговори". Він зазначив, що президент росії володимир путін не дотримувався оголошеного ним триденного перемир'я, і навіть ракетні обстріли посилилися. "Тож зараз нам потрібен надійний знак, що є справжнє бажання не лише провести такі переговори, а й досягти їхнього успіху", - додав він.

Переговори в Стамбулі

Фрай також висловив думку, що переговори, заплановані на 15 травня в Стамбулі, без попереднього припинення вогню "не мали б сенсу". За його словами, якщо москва не погодиться на 30-денне перемир'я, то на неї чекають "відчутні" санкції. Ця позиція відображає вимоги європейських союзників України, які також наполягають на припиненні вогню як обов'язковій умові для переговорів.

Реакція міжнародних лідерів

Президент США Дональд Трамп висловив упевненість, що під час переговорів у Туреччині Київ зможе з'ясувати, "чи можлива угода". Він зазначив, що якщо угода не буде досягнута, то лідери Європи та США "чітко зрозуміють, на якому етапі все перебуває, і зможуть діяти відповідно".

Президент України Володимир Зеленський також підтвердив свою готовність до прямих переговорів у Стамбулі. "Чекатиму путіна в четвер у Туреччині. Особисто. Сподіваюся, що цього разу росіяни не шукатимуть причин, чому вони не можуть", - написав він у Telegram.

Ця ситуація підкреслює важливість міжнародної підтримки України та необхідність чітких умов для мирних переговорів, які можуть стати ключем до стабільності в регіоні.

Згідно з інформацією DW, події розвиваються на фоні зростаючої напруги в регіоні та необхідності знайти мирне вирішення конфлікту.