Безпека

Німеччина викликала посла Китаю через лазерну атаку на літак

МЗС Німеччини викликало посла Китаю через лазерну атаку на німецький літак у Червоному морі.

Німеччина викликала посла Китаю через лазерну атаку на літак

Німеччина реагує на загрозу

8 липня 2025 року Міністерство закордонних справ Німеччини викликало посла Китаю в Берліні у зв'язку з інцидентом, що стався під час операції ЄС з охорони судноплавства у Червоному морі. За інформацією міністерства, китайські військові наводили лазер на німецький літак, що викликало серйозне занепокоєння щодо безпеки німецького персоналу.

"Наражати німецький персонал на небезпеку та порушувати операцію абсолютно неприпустимо", - зазначила пресслужба МЗС Німеччини в дописі в соцмережі X.

Інцидент під час місії ASPIDES

Літак, який брав участь у місії ЄС ASPIDES, що захищає міжнародні морські шляхи в Червоному морі, здійснював розвідку району як "багатосенсорна платформа". Під час одного з планових польотів, один китайський військовий корабель, з яким німецькі пілоти вже кілька разів зустрічалися, без попередження наводив лазер на літак.

Речник міністерства оборони Німеччини підтвердив, що інцидент стався на початку липня. "Застосуванням лазера військовий корабель поставив під загрозу безпеку персоналу та обладнання", - сказав він, додавши, що місія була перервана з міркувань безпеки, а літак безпечно приземлився на базі в Джибуті.

Відповідь Китаю та міжнародна реакція

На момент публікації, Пекін не надав жодних коментарів щодо цих обвинувачень. Також посольство Китаю в Берліні не відповіло на запит агенції Reuters про коментар, надісланий електронною поштою.

Цей інцидент викликав спогади про попередні звинувачення Вашингтона на адресу Пекіна, коли китайські військові також наводили лазери на літаки США. Наприклад, у 2020 році Тихоокеанський флот США заявив, що китайський військовий корабель вистрілив лазером у патрульний літак ВМС США, що летів у міжнародному повітряному просторі. Пекін тоді заперечив ці звинувачення, стверджуючи, що вони не відповідали дійсності.

Висновки

Цей інцидент підкреслює зростаючу напругу між Китаєм та західними країнами, зокрема Німеччиною та США, у контексті військових дій у міжнародних водах. Як зазначає DW, подібні ситуації можуть мати серйозні наслідки для міжнародних відносин та безпеки в регіоні.

Нове

Зеленський пропонує законопроєкт для захисту НАБУ і САП

Президент Володимир Зеленський анонсував законопроєкт для гарантування незалежності антикорупційних інституцій України.

26 хвилин

Німеччина викликала посла Китаю через лазерний інцидент

МЗС Німеччини викликало посла Китаю через лазерне наведення на літак у Червоному морі. Інцидент викликав занепокоєння щодо безпеки.

2 тижні, 1 день

Китайські військові навчання поблизу Японії викликали занепокоєння

Китайські військові навчання в Тихому океані поблизу Японії призвели до протесту Токіо та публічного розкриття військових переміщень Китаю.

1 місяць

Фінляндія викликала посла росії через порушення повітряного простору

Фінляндія викликала російського посла через інцидент з літаками, які порушили її повітряний простір.

1 місяць, 3 тижні

Німеччина посилює моніторинг через загрози з боку росії

Міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль оголосив про нові заходи протидії загрозам з боку "тіньового флоту" рф у Балтійському морі.

2 місяці

<