Німецький посол викликаний до МЗС росії
27 червня 2025 року посла Німеччини у москві Александера Ламбсдорфа викликали до Міністерства закордонних справ росії. Як повідомляє російське пропагандистське видання "РИА Новости", німецького дипломата викликали для висловлення протесту проти нібито "переслідування" російських журналістів у Німеччині та оголошення заходів у відповідь.
Протест росії
Речниця російського МЗС Марія Захарова раніше заявила, що німецького посла викличуть через "сваволю" щодо представників російських ЗМІ, які проживають у Німеччині. Вона також попередила, що Ламбсдорфу оголосять про "заходи у відповідь" москви. Проте Захарова не уточнила, про яких саме журналістів йдеться.
Причини виклику
Згідно з інформацією, що надходила з російських ЗМІ, мова йде про співробітника державної медіакомпанії, якому було відмовлено у продовженні дозволу на проживання в Німеччині. Цей співробітник, ймовірно, працює в медіагрупі "Россия Сегодня" (RT) в Німеччині. Як повідомляє німецьке видання Der Spiegel, 6 червня йому було відмовлено у дозволі на в'їзд до Німеччини через те, що термін дії його документів не був подовжений.
Санкції ЄС
Державна медіагрупа RT, до якої входять "РИА Новости" та інтернет-портал "Sputnik", наразі перебуває під санкціями ЄС, оскільки обидва ЗМІ вважаються рупорами Кремля. Відкликання дозволу на проживання було ухвалено Берлінським земельним органом, що діяло без узгодження з федеральними органами влади Німеччини. Це рішення базується на інтерпретації санкцій ЄС.
Загроза для німецьких журналістів
Під час свого виступу Захарова закликала німецьких журналістів у росії "приготуватися". Вона зазначила, що російська влада обирає, проти кого з них будуть вжиті "заходи у відповідь". У листопаді 2024 року росія вже вислала двох журналістів німецької медіагрупи ARD у відповідь на заборону влади ФРН на перебування та роботу кореспондентів російського державного телеканалу "Первый канал". Захарова додала, що росія готова розглянути можливість акредитації нових працівників ARD, але лише після створення урядом ФРН умов для роботи російських журналістів.
Ця ситуація підкреслює напруженість у відносинах між Німеччиною та росією, особливо в контексті свободи слова та роботи журналістів у обох країнах.
За даними DW