Німеччина підтримує нові оборонні цілі НАТО
Міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль (Johann Wadephul) заявив, що Берлін підтримує вимогу президента США Дональда Трампа до країн-членів НАТО збільшити видатки на оборону до п'яти відсотків свого ВВП. Ця заява пролунала після зустрічі з держсекретарем США Марко Рубіо в кулуарах неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів Північноатлантичного альянсу в Анталії 15 травня.
Плани НАТО щодо оборонних витрат
За словами Вадефуля, генеральний секретар НАТО Марк Рютте виклав план досягнення цільового показника у "п'ять відсотків", які вважаються необхідними для зміцнення обороноздатності Альянсу. "І ми послідуємо йому", - зазначив глава МЗС ФРН. Рютте раніше запропонував союзникам до 2032 року підвищити військові видатки до 3,5 відсотка ВВП, а ще 1,5 відсотка витрачати на інші цілі, пов'язані з обороною, такі як інфраструктура і кібербезпека.
Витрати Німеччини на оборону
Наразі цільовий показник в Альянсі становить два відсотки, хоча не всім країнам вдалося досягнути навіть цього рівня. Німеччина наразі витрачає на оборону трохи більше двох відсотків свого ВВП. За словами канцлера Німеччини Фрідріха Мерца, кожен додатковий відсотковий пункт означатиме для Берліна додаткові щорічні видатки в розмірі 45 мільярдів євро.
Сильний Альянс без слабких ланок
Держсекретар США Марко Рубіо підкреслив, що НАТО прагне уникнути "слабких ланок" у своїй структурі для зміцнення загальної сили Альянсу. "Альянс настільки сильний, наскільки сильна його найслабша ланка", - зазначив він. Кінцевим терміном для досягнення нової мети оборонних видатків може бути 2032 рік.
Загрози для НАТО
Після прибуття на зустріч в Анталії генсек НАТО Рютте заявив, що додаткові видатки необхідні для захисту Північноатлантичного альянсу від різних загроз, включно з росією, нарощуванням військової могутності Китаю та тероризмом. "Ми повинні переконатися, що витрачаємо достатньо грошей на всій території НАТО, щоб забезпечити свою безпеку", - сказав Рютте. Він також закликав зміцнювати оборонну промисловість на тлі успіхів росії в цій галузі.
Підтримка України
"Гроші також необхідні, щоб переконатися, що Україна зможе здобути перемогу, і що ми зможемо колективно допомогти Україні привести цю війну до міцного і довготривалого миру", - підсумував Рютте. Ці заяви підкреслюють важливість міжнародної підтримки України в умовах триваючого конфлікту.
Згідно з інформацією DW, нові цілі оборонних витрат можуть суттєво змінити баланс сил у регіоні.