Політика

Німеччина не поспішає з відправленням військ в Україну

Уряд Німеччини відмовляється від тиску щодо відправлення військ для миротворчої місії в Україні, заявив речник уряду.

Німеччина обережно ставиться до миротворчої місії

Уряд Німеччини не має наміру піддаватися тиску з боку інших країн щодо відправлення своїх військ для забезпечення дотримання умов можливої мирної угоди в Україні. Про це заявив речник уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт у понеділок, 17 березня. Він підкреслив, що, хоча Франція і Великобританія вже виявили певну готовність до відправлення військ, Німеччина не планує робити кроки, поки не буде з'ясовано ряд важливих питань.

Питання, які потребують відповіді

Гебештрайт зазначив, що перед відправленням військ необхідно з'ясувати, чи буде реалізована пропозиція про 30-денне припинення вогню в Україні, яку висунули США і підтримав Київ.

"Російська сторона була досить обережною щодо цього," - визнав він, як повідомляє агенція AFP.

Наступним важливим питанням є те, "який вигляд матиме таке перемир'я" та до якої міри європейські війська будуть необхідними й бажаними в Україні.

Готовність інших країн

Тим часом речник британського прем'єр-міністра Кіра Стармера повідомив, що "значне число" країн готові надіслати миротворчий контингент в Україну в разі укладення мирної угоди з Росією. За його словами, понад 30 країн візьмуть участь у так званій "коаліції охочих" на підтримку України.

"Можливості щодо участі будуть варіюватися, але це буде значна сила, зі значною кількістю країн, які нададуть війська," - запевнив речник британського прем'єра.

Зобов'язання західних лідерів

Нагадаємо, що днями британський прем'єр зібрав онлайн-лідерів 25 країн, які бажають допомогти підтримати припинення вогню в Україні. Це вже другий саміт "коаліції охочих". Під час заходу Стармер наголосив на необхідності західних лідерів взяти на себе конкретні зобов'язання щодо підтримки України та посилити тиск на президента Росії Володимира Путіна, щоб той погодився на перемир'я.

Цього тижня також очікуються подальші перемовини між лідерами провідних європейських країн щодо можливості відрядження європейських миротворців до України в разі укладення відповідної угоди про мир між Москвою і Києвом. Поки що провід у цій ініціативі перебрали Сполучене Королівство і Франція.

За даними DW, ситуація залишається напруженою, і подальші кроки будуть залежати від розвитку подій на фронті.