Нігер націоналізує Somaïr
За даними BBC, Військовий уряд Нігеру оголосив про намір націоналізувати компанію Somaïr, що належить французькій корпорації Orano, у рамках ескалації конфлікту між Нігером та Францією. Це рішення стало частиною зусиль Нігеру з контролю над своїми мінеральними ресурсами та зменшення залежності від колишньої колоніальної держави.
Причини націоналізації
Згідно з заявою військової хунти, націоналізація Somaïr дозволить забезпечити "більш здорове та стійке управління компанією" та оптимізувати використання багатств, отриманих від видобутку корисних копалин, для народу Нігеру. Нігер є сьомим найбільшим виробником урану у світі та має найвищі градії уранових руд в Африці.
Відносини з Францією
Від моменту захоплення влади у 2023 році, військові лідери Нігеру прагнуть зменшити вплив Франції, яка, за їхніми словами, вчинила кілька "безвідповідальних дій". Orano, яка володіє 63% акцій Somaïr, не прокоментувала ситуацію, але раніше компанія подала позов проти Нігеру через дії військових властей, які минулого року захопили оперативний контроль над компанією.
Історичний контекст
Нігер здобув незалежність від Франції у 1960 році, але колишня колоніальна держава зуміла забезпечити ексклюзивний доступ до уранових запасів Нігеру через різні угоди. Багато аналітиків вважають, що це стало символом продовження домінування Франції над Нігером. Однак, зростаюча напруга може загрожувати сотням робочих місць та експортним доходам.
Погляд на майбутнє
На тлі цих подій сусідня Малі також оголосила про будівництво золотої рафінерії у партнерстві з російським конгломератом. Як і Нігер, Малі перебуває під військовим контролем і прагне зміцнити економічний контроль над своїми мінеральними ресурсами, зменшуючи зв'язки з Францією та Заходом.
Ці події свідчать про зміну геополітичних орієнтирів в регіоні, де країни намагаються знайти нові шляхи для розвитку своїх економік, відходячи від традиційних партнерів.
Для отримання додаткових новин з африканського континенту відвідайте BBCAfrica.