
Звинувачення на адресу Росії
Під час зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО, що відбулася 4 квітня в Брюсселі, представники низки європейських країн висловили занепокоєння щодо дій Росії у контексті війни проти України. Міністр закордонних справ Великобританії Девід Леммі заявив, що Володимир Путін "продовжує вводити в оману, продовжує тягнути час". Він підкреслив, що російський президент міг би погодитися на припинення вогню, але натомість продовжує обстрілювати Україну та її цивільне населення.
Підтримка України
Леммі також запевнив, що Великобританія продовжить надавати Україні військову та економічну підтримку, а також посилювати санкції проти Росії, щоб вона була "готовою прийти на ці переговори дійсно серйозно налаштованою на досягнення миру". Ці слова підкреслюють рішучість західних країн у підтримці України в її боротьбі за незалежність.
Позиція Німеччини та Франції
Виконувачка обов'язків міністерки закордонних справ Німеччини Анналена Бербок також висловилася щодо ситуації, зазначивши, що розмови Путіна про переговори є "порожніми обіцянками". Вона звинуватила російського президента в тому, що він "тягне час, висуваючи нові вимоги". Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро вважає, що Москва повинна дати чітку відповідь Сполученим Штатам, які намагаються виступити посередниками у конфлікті.
Вимоги до Росії
Барро наголосив на необхідності швидкої відповіді з боку Росії на пропозицію про припинення вогню, підкреслюючи, що протягом останніх трьох тижнів Москва "постійно змінює свою позицію". Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі також зазначила, що для Росії має бути встановлений крайній термін для відповіді на пропозицію про мир.
Ситуація в США
Президент США Дональд Трамп, який раніше обіцяв швидко покласти край війні в Україні, останнім часом висловлює обережність щодо намірів Путіна. Як повідомляє DW, у березні Москва відкинула пропозицію США про 30-денне припинення вогню, що викликало нові суперечки між сторонами.
Висновки
В умовах постійних обстрілів та ескалації конфлікту міжнародна спільнота продовжує закликати до миру та стабільності в регіоні. Президент України Володимир Зеленський доручив міністру оборони Рустему Умєрову передати американській стороні всі докази зриву Росією зобов'язань. Ця ситуація підкреслює важливість міжнародної підтримки та рішучості у боротьбі за мир.
війна в Україні міжнародна підтримка переговори підтримка України санкції проти росіїТрамп і Зеленський обговорили мирні ініціативи в Україні
Президент США Дональд Трамп провів годинну телефонну розмову з українським лідером Володимиром Зеленським, обговорюючи мирні ініціативи та припинення вогню.
19 березня 2025 р. 18:38
Переговори Трампа і путіна: заклики до миру в Україні
Великобританія та Франція закликали путіна довести готовність до миру в Україні перед переговорами з Трампом. Макрон підкреслив важливість припинення вогню.
17 березня 2025 р. 20:40
Зеленський про 30-денне припинення вогню: Росія тягне час
Президент України Володимир Зеленський прокоментував ініціативу 30-денного припинення вогню, висловивши сподівання на тиск США на Росію.
13 березня 2025 р. 13:48