
Рютте про загрози з боку Китаю
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час свого візиту до Японії 8 квітня закликав світову спільноту "не бути наївними" щодо Китаю. Він підкреслив, що зростання збройних сил Китаю, підвищення витрат на оборону та розширення військових можливостей країни викликають серйозні занепокоєння. Рютте зазначив, що Китай, Північна Корея та росія "проводять спільні навчання та активізують співпрацю, підриваючи глобальну стабільність".
Японія як партнер НАТО
Рютте також відзначив, що Японія є країною, яка "поділяє ті самі цінності", що й НАТО. Він підкреслив важливість розширення потужностей альянсу в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, зазначивши, що США прагнуть, щоб НАТО було більш залученим до подій у цьому регіоні.
Подвоєння витрат на оборону
У відповідь на заклики Рютте, міністр оборони Японії Ген Накатані оголосив про намір країни подвоїти витрати на збройні сили в найближчі роки. Він також повідомив, що армія США розмістить наглядові безпілотники у префектурі Окінава, що розташована поряд із Тайванем. Це рішення є частиною стратегії США, яка передбачає активізацію військової присутності в регіоні, де вже перебуває більша частина з 54 тисяч американських солдатів, розміщених в Японії.
Співпраця з іншими країнами
Окрім Японії, НАТО в останні роки активізувало співпрацю з Південною Кореєю, Австралією та Новою Зеландією. Лідери цих країн беруть участь у самітах НАТО, що свідчить про зростаючу важливість Азіатсько-Тихоокеанського регіону для альянсу.
Вимоги США до союзників
Нагадаємо, що після вступу на посаду президент США Дональд Трамп почав вимагати від членів НАТО підвищити витрати на оборону з двох до п'яти відсотків ВВП. Однак влада Німеччини не підтримала цю ініціативу. Наприкінці березня газета The Washington Post опублікувала дані з секретного документа Пентагону, в якому зазначалося, що США мають намір чинити тиск на союзників не лише в Європі, а й на Близькому Сході та у Східній Азії, щоб ті більше витрачали на оборону та активніше брали участь у стримуванні загроз з боку росії, КНДР та Ірану. Влада США також планує зосередитися на проблемах у відносинах з Китаєм.
Ці події підкреслюють важливість міжнародної співпраці у забезпеченні глобальної безпеки та стабільності, особливо в умовах зростаючих загроз з боку авторитарних режимів.
За даними DW.
військова допомога військові витрати глобальна безпека Китай НАТОнато обіцяє нищівну відповідь на можливий напад росії
Генеральний секретар нато Марк Рютте запевнив, що альянс завжди захищатиме Польщу та інших союзників від агресії росії.
26 березня 2025 р. 15:48
Трамп і путін: Європа стурбована майбутнім НАТО
Європейські лідери вражені зближенням Трампа і путіна, що ставить під загрозу зобов'язання НАТО щодо захисту союзників.
26 лютого 2025 р. 00:00
Європа може створити новий оборонний альянс замість НАТО
Кандидат на пост канцлера Німеччини Фрідріх Мерц закликає до створення нового оборонного альянсу в умовах змін у політиці США.
24 лютого 2025 р. 14:27