11 березня 2025 р. 08:12 Наступник Далай-лами народиться за межами Китаю

Далай-лама про свого наступника

У новій книзі Далай-лама, духовний лідер тибетського буддизму, оголосив, що його наступник народиться за межами Китаю. Ця заява підвищує ставки у суперечці з Пекіном щодо контролю над Гімалаями, з яких він втік понад шістдесят років тому. У книзі "Голос для безголосих", яка вийшла у вівторок, він зазначає, що тибетці по всьому світу хочуть, щоб інститут Далай-лами продовжував існувати після його смерті.

Далай-лама, якому зараз 89 років, раніше висловлював думки про те, що лінія духовних лідерів може закінчитися з ним. Однак у своїй книзі він вперше конкретизує, що його наступник з'явиться на світ у "вільному світі", який він описує як поза межами Китаю. Раніше він лише зазначав, що може реінкарнуватися за межами Тибету, можливо, в Індії, де він живе в екзилі.

Важливість реінкарнації

"Оскільки мета реінкарнації полягає в продовженні справи попередника, новий Далай-лама народиться у вільному світі, щоб традиційна місія Далай-лами – бути голосом універсальної співчутливості, духовним лідером тибетського буддизму та символом Тибету, що втілює прагнення тибетського народу – продовжувалася", – пише Далай-лама.

Тензін Г'ятсо, 14-й Далай-лама, втік до Індії у віці 23 років разом з тисячами інших тибетців у 1959 році після невдалого повстання проти правління комуністів Мао Цзедуна. Пекін наполягає на тому, що він обере наступника, але Далай-лама заявив, що будь-який наступник, призначений Китаєм, не буде визнаний.

Реакція Китаю

Китай називає Далай-ламу "сепаратистом", який отримав Нобелівську премію миру у 1989 році за підтримку тибетської справи. На запитання про книгу на прес-конференції в понеділок, представник китайського міністерства закордонних справ заявив, що Далай-лама "є політичним вигнанцем, який займається анти-китайською сепаратистською діяльністю під прикриттям релігії".

Китай сподівається, що Далай-лама "повернеться на правильний шлях" і готовий обговорити його майбутнє, якщо він визнає, що Тибет і Тайвань є невід'ємними частинами Китаю. Цю пропозицію відхилив тибетський парламент в екзилі в Індії.

Підтримка Далай-лами

Серед прихильників Далай-лами та тибетської справи – актор Річард Гір, який є послідовником тибетського буддизму, та Ненсі Пелосі, колишня спікерка Палати представників США. Його прихильники стурбовані його здоров'ям, особливо після операції на коліні минулого року. У грудні він заявив, що може дожити до 110 років.

У своїй книзі Далай-лама зазначає, що отримував численні петиції протягом більше десяти років від широкого спектра тибетців, включаючи старших монахів та тибетців, які живуть як у Тибеті, так і за його межами, "одностайно просячи мене забезпечити продовження лінії Далай-лами". Тибетська традиція стверджує, що душа старшого буддійського монаха реінкарнується в тілі дитини після його смерті.

Книга, яку Далай-лама називає звітом про свої стосунки з китайськими лідерами за сімдесят років, публікується у вівторок в США видавництвом William Morrow та в Британії HarperNonFiction, з подальшими публікаціями в Індії та інших країнах. Далай-лама, який заявив, що оприлюднить деталі про своє наступництво приблизно до свого 90-річчя в липні, пише, що його батьківщина залишається "в руках репресивного комуністичного китайського режиму" і що кампанія за свободу тибетського народу триватиме "незалежно від обставин", навіть після його смерті.

Він висловив віру в тибетський уряд та парламент в екзилі, які базуються з ним у гімалайському місті Дхарамсала в Індії, щоб продовжити політичну роботу за тибетську справу.

"Право тибетського народу бути опікунами своєї власної батьківщини не може бути безкінечно заперечене, і їхнє прагнення до свободи не може бути назавжди придушене через репресії", – пише він. "Одним з чітких уроків, які ми знаємо з історії, є те, що якщо ви постійно тримаєте людей в невдоволенні, ви не можете мати стабільне суспільство".

З огляду на свій похилий вік, він зазначає, що його надії на повернення до Тибету виглядають "все менш ймовірними".

Далай-лама Китай реінкарнація свобода Тибет

Канадський депутат залишив пост через скандальні коментарі

Депутат від Ліберальної партії Канади Пол Чіанг пішов у відставку через свої коментарі про політичного суперника, які викликали обурення.

01 квітня 2025 р. 17:47

Салман Рушді анонсує нову книгу після нападу

Салман Рушді готує до виходу першу книгу після нападу, що залишив його сліпим на одне око. Збірка оповідань вийде 4 листопада.

27 березня 2025 р. 21:34

Політична криза в Південній Кореї: імпічмент президента Юна

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль оголосив надзвичайний стан, що призвело до масових протестів та імпічменту.

07 березня 2025 р. 04:08

Китай готується до політичних змін на фоні тиску США

Китайський лідер Сі Цзіньпін готується до важливих політичних зборів, демонструючи стабільність на фоні змін в американській політиці.

04 березня 2025 р. 04:08