30 березня 2025 р. 14:48 Наступ ЗСУ на курщині: сша розцінили як удар по довірі

Наступ ЗСУ на Курщині: реакція США

Військово-політичне керівництво Сполучених Штатів розцінило розпочатий у серпні 2024 року наступ Сил оборони України на територію Курської області Росії як порушення досягнутих домовленостей. Це стало серйозним ударом, що підкосив довіру Вашингтона до Києва. Про це повідомило в неділю, 30 березня, американське видання The New York Times (NYT) в статті-дослідженні про таємну історію залученості США до перебігу бойових дій в Україні.

Ситуація на фронті

За даними NYT, улітку 2024 року ситуація на північній і східній ділянках фронту була загрозливою для Сил оборони України. Українські війська були вкрай небезпечно розтягнуті вздовж лінії зіткнення. Попри це, головнокомандувач Збройних сил України (ЗСУ) Олександр Сирський запевняв американських партнерів у необхідності перемоги.

У березні 2024 року американська розвідка дізналася, що Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони України планує проведення низки операцій у південно-західних регіонах Росії. Керівник резидентури ЦРУ в Києві застеріг голову ГУР Кирила Буданова, що в разі вторгнення українських військ на територію РФ, ЗСУ доведеться обходитися без американської зброї та підтримки у вигляді обміну розвідданими.

Несподіванка для США

Незважаючи на попередження, українці продовжили підготовку наступу на Курщину, про що не повідомляли партнерам зі США. Коли головком ЗСУ Сирський дав наказ розпочати операцію, це стало неприємною несподіванкою для військово-політичного керівництва Сполучених Штатів.

"Американці розцінили розгортання тої наступальної операції як значний удар, що підкосив довіру," - йдеться у публікації.

Шантаж чи необхідність?

Один неназваний високопосадовець Пентагону прокоментував дії української сторони, зазначивши, що це був "не майже шантаж, а шантаж чистої води". Водночас Сполучені Штати не стали тоді припиняти військову, логістичну та інші види допомоги Україні, щоб допомогти вберегти життя українських вояків, які опинилися на території Курщини.

Інші епізоди, що вплинули на відносини

У статті також згадується епізод з потопленням українськими протикорабельними ракетними комплексами "Нептун" флагмана російського Чорноморського флоту - крейсера "Москва". Це викликало гнів і лють з боку американських партнерів. Як зазначають автори статті, той епізод унаочнив роз'єднаний стан українсько-американських відносин у перші тижні війни.

Американці відчували "гнів через те, що українці навіть не попередили про плани вдарити по крейсерові". Це викликало паніку, оскільки адміністрація Байдена не мала наміру дозволити українцям атакувати такий потужний символ російської могутності.

Читайте також: Зеленський: Курська операція виконала своє завдання.

війна ЗСУ Курщина наступ США

ЗСУ спростували інформацію NYT про потоплення крейсера "москва"

Військово-морські сили України заперечили дані The New York Times про роль США у знищенні крейсера "москва".

30 березня 2025 р. 17:48

Курська операція: Зеленський підтвердив успіх українських військ

Президент Володимир Зеленський повідомив про успішне виконання курської операції, яка відтягнула російські сили з ключових напрямків.

14 березня 2025 р. 20:03

Курська операція: українські сили відступають під тиском Росії

Збройні сили України відступають з Курської області, де російська армія відновила контроль над кількома населеними пунктами. Ситуація залишається напруженою.

11 березня 2025 р. 18:48