Економіка

Найдорожча земля в Україні: Івано-Франківщина лідирує

Середня ціна гектара землі в Україні зросла до 60,7 тисячі грн. Найдорожча земля на Івано-Франківщині, Львівщині та Київщині.

Найдорожча земля в Україні: Івано-Франківщина лідирує

Найдорожча земля в Україні

Станом на липень 2025 року, українці інвестували понад 30 мільярдів гривень у землю з моменту відкриття ринку сільськогосподарських земель. За даними Держгеокадастру, середня ціна гектара зросла на 60% і наразі становить 60,7 тисячі гривень.

Динаміка угод

З моменту відкриття ринку в липні 2021 року було укладено 339 644 угоди купівлі-продажу землі, що свідчить про зростання активності на ринку. Загалом продано понад 636 тисяч гектарів землі на суму 30,4 мільярда гривень. Перші місяці після відкриття ринку були досить активними, зокрема у липні 2021 року було укладено понад 2 тисячі угод, а середня ціна за гектар сягала 95,7 тисячі гривень.

Вплив війни на ринок

З початком повномасштабної війни ринок практично зупинився, однак з травня 2022 року почалося відновлення. Протягом 2023 року ринок поступово стабілізувався, зростаючи до 4-7 тисяч угод на місяць. Середня ціна за гектар також зросла з 39 тисяч гривень на початку року до 42 тисяч гривень наприкінці року.

Ситуація у 2024 році

На початку 2024 року ринок землі став доступним для компаній, що призвело до пожвавлення, хоча очікуваного сплеску не сталося через обмеження для компаній з іноземними власниками. Проте з березня 2024 року кількість угод перевищила 9 тисяч на місяць, а загальна щомісячна вартість угод становила понад 1 мільярд гривень.

Найдорожчі регіони

На сьогодні найдорожча земля в Україні розташована на Івано-Франківщині, де середня ціна за гектар становить 126,6 тисячі гривень. Львівщина слідує за нею з ціною 118,3 тисячі гривень за гектар, а Київщина — 89,4 тисячі гривень. Тернопільщина також має високу ціну — 86,9 тисячі гривень за гектар.

Серед прифронтових регіонів лідирує Дніпропетровщина з ціною 73,9 тисячі гривень за гектар. Найнижчі ціни на землю спостерігаються в Запорізькій області (38,3 тисячі гривень за гектар), Херсонщині (39,1 тисячі гривень) та Чернігівщині (41,1 тисячі гривень).

Активність на ринку

Цього року найактивніше купують землі на Полтавщині (5,4 тисячі угод), Вінниччині (5,4 тисячі) та Київщині (4,7 тисячі).

Отже, ринок сільськогосподарських земель в Україні продовжує розвиватися, незважаючи на виклики, з якими стикається країна. За даними Опендатабот, динаміка угод та цін свідчить про зростаючий інтерес до земельних активів.

Нове

Цукерберг свідчитиме у справі про $8 млрд відшкодувань

Гендиректор Meta Марк Цукерберг стане головним свідком у судовому процесі, де його звинувачують у незаконному зборі даних користувачів.

0 хвилин

Ціни на сільгоспземлю в Україні зросли на 60% у 2025 році

Середня вартість гектара сільгоспземлі в Україні досягла 60 700 грн, зростаючи на 60% після відкриття ринку.

4 години, 39 хвилин

Державний земельний банк розпочав аукціони на суборенду земель

Державний земельний банк оголосив про старт аукціонів на суборенду сільськогосподарських ділянок для багаторічних насаджень. Термін суборенди становитиме 25 років.

2 місяці, 3 тижні

Зменшення земельних ділянок: 66 компаній вийшли з ринку

У 2024 році 66 компаній зменшили свої земельні банки, втративши статус великих землевласників. Загалом площа зменшилася на 8225 га.

3 місяці

Аукціони суборенди пасовищ: нові можливості для аграріїв

Державний Земельний банк оголосив про старт аукціонів для суборенди пасовищ та сіножатей у девʼяти областях України.

3 місяці