Економіка

Нафтогаз та Orlen підписали угоду на постачання СПГ з США

Нафтогаз і польська компанія Orlen уклали угоду на постачання 140 млн кубометрів скрапленого газу зі США в Україну.

Угода між Нафтогазом та Orlen

Група «Нафтогаз» та польська компанія Orlen уклали угоду на постачання 140 млн кубометрів скрапленого природного газу (СПГ) зі США в Україну. Про це повідомила пресслужба групи. Ця угода є частиною стратегії Нафтогазу щодо забезпечення енергетичної безпеки країни в умовах підготовки до опалювального сезону.

Четвертий контракт у 2025 році

Цей контракт став четвертим між компаніями у 2025 році. Загалом Нафтогаз законтрактував 440 млн куб. м газу в Orlen для підготовки до опалювального сезону. Газ зі США буде регазифіковано на терміналі у Свіноуйсьце (Польща) або Клайпеді (Литва) і транспортуватиметься до України через польську газотранспортну систему.

Довгострокова співпраця

У березні 2025 року «Нафтогаз» та Orlen уклали меморандум про довгострокову співпрацю у сфері постачання СПГ, підписавши перший контракт на 100 млн куб. м газу. Це свідчить про зростаючу довіру між компаніями та їхнє прагнення до стабільного партнерства.

Закупівлі газу у 2025 році

21 квітня «Нафтогаз» повідомив, що з початку 2025 року законтрактував 1,5 млрд куб. м газу, з яких 800 млн куб. м імпортовано терміново, 400 млн куб. м призначено для закачування у сховища до зими, а 300 млн куб. м СПГ закуплено в Orlen. Це підкреслює активну роботу компанії над забезпеченням енергетичних потреб України.

Фінансування закупівлі газу

У першому кварталі 2025 року «Нафтогаз» отримав €430 млн від Європейського банку реконструкції та розвитку та уряду Норвегії для закупівлі 1 млрд куб. м газу. Компанія також веде перемовини щодо залучення €1 млрд для придбання ще 2 млрд куб. м газу. Це фінансування є важливим кроком у забезпеченні енергетичної стабільності України.

Плани на опалювальний сезон

До опалювального сезону 2025/2026 «Нафтогаз» планує імпортувати до 4,5 млрд куб. м газу, що свідчить про серйозний підхід до підготовки до зими та забезпечення населення та промисловості необхідними ресурсами.

Згідно з інформацією Forbes, ця угода є важливим кроком у зміцненні енергетичної безпеки України.