Затримання співробітника НАБУ
Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відреагувало на заяву Служби безпеки України (СБУ) про затримання одного з його співробітників, якого підозрюють у співпраці з Федеральною службою безпеки росії (ФСБ). СБУ стверджує, що задокументувала щонайменше 60 випадків передачі інформації з обмеженим доступом Дмитру Іванцову, який працював на охорону колишнього президента Віктора Януковича.
Відсутність доказів
СБУ не уточнила, в який період відбувалася передача інформації, але зазначила, що раніше попереджала керівництво НАБУ про можливі ризики, пов'язані з цим співробітником. У НАБУ підтвердили, що у серпні 2023 року отримали інформацію від СБУ про можливі ризики, пов'язані з одним із працівників.
"Йшлося про те, що в період служби в МВС (2012-2015 роки) ця особа пересилала електронною поштою інформацію про громадян України одному з працівників Управління державної охорони (УДО)", - зазначили в бюро.
Спільна перевірка
У НАБУ стверджують, що одразу розпочали перевірку обставин і організували додаткову перевірку у співпраці з СБУ. Під час спільної перевірки не було виявлено жодних доказів чи свідчень, що підтверджують обізнаність працівника НАБУ про зв'язки представника УДО з російськими спецслужбами. Це підтвердив і представник СБУ під час особистих зустрічей.
Вимоги до СБУ
НАБУ також зазначило, що неодноразово зверталося до СБУ з проханням надати офіційне документальне підтвердження результатів перевірки, але не отримало жодної відповіді. В бюро підкреслили, що три співробітники, яким Державне бюро розслідувань повідомило про підозри, дійсно були учасниками ДТП, але це були окремі випадки, які не пов'язані з їх службовими обов'язками.
Непрозорість дій
"З огляду на ці обставини, незрозумілим виглядає як проведення масових обшуків за фактами подій, що відбулись два-чотири роки тому, так і ініціювання клопотань про запобіжні заходи у вигляді безальтернативного тримання під вартою", - наголосили в НАБУ.
Ця ситуація викликає занепокоєння щодо прозорості дій правоохоронних органів та їхньої здатності ефективно співпрацювати у боротьбі з корупцією в Україні.
За даними DW, ситуація продовжує розвиватися, і подальші деталі можуть з'явитися в найближчому майбутньому.