Політика

НАБУ оголосило підозру екс-директору Поліграфкомбінату

Національне антикорупційне бюро України повідомило про підозру колишньому директору ДП "Поліграфкомбінат" у корупційних діях.

НАБУ оголосило підозру екс-директору Поліграфкомбінату

Підозра у корупції

25 травня 2025 року Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило про підозру колишньому директору ДП "Поліграфкомбінат" у справі, пов'язаній з одержанням неправомірної вигоди. За інформацією пресслужби НАБУ, підозрюваний вимагав вигоду у вигляді авторських прав на дизайн захисних елементів закордонних паспортів та ID-карток, а також у легалізації доходів, отриманих від їх використання.

Суть справи

Слідство встановило, що підозрюваний отримував неправомірну вигоду від французької компанії, яка розробила захисні елементи, такі як стилізоване зображення Тризуба та мапа України. Ці елементи використовувалися у виробництві голограм для українських документів. В обмін на це французька компанія отримувала можливість постачати свою продукцію до "Поліграфкомбінату" через естонську компанію-прокладку, яка була підконтрольна директору.

Зловживання та фінансові махінації

Естонська компанія закуповувала матеріали за ринковою ціною, але перепродавала їх "Поліграфкомбінату" у 4-6 разів дорожче. У рамках цієї схеми НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) раніше повідомили про підозру семи особам, включаючи екскерівника ДП. На цю ж естонську компанію в Офісі інтелектуальної власності ЄС були зареєстровані незаконно одержані авторські права.

Дії нового керівництва

Після звільнення підозрюваного з посади, нове керівництво "Поліграфкомбінату" уклало договір з французькою компанією, за яким естонській компанії сплачувалася винагорода (роялті) за використання дизайну. Ціна, за якою продукція постачалася, включала роялті, що призводило до переплат з боку громадян України. Протягом 2018-2021 років на рахунки естонської компанії надійшло близько 7 мільйонів євро роялті, які підозрюваний легалізував через підконтрольні офшорні компанії.

Ліквідація злочинної схеми

Детективи НАБУ вжили заходів для ліквідації цієї злочинної схеми. На початку 2022 року уряд підтримав ініціативу НАБУ та змінив технічні вимоги до дизайну захисних елементів українських документів. Також до Кабінету міністрів України було скеровано подання щодо скасування реєстрації дизайну з елементами державної символіки за естонською компанією.

Судові рішення

У 2023 році Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін заочний арешт для колишнього директора "Поліграфкомбінату" та голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова. Ця справа підкреслює важливість боротьби з корупцією в Україні та необхідність забезпечення прозорості у державних закупівлях.

Згідно з інформацією ЦПР, розслідування триває, і детективи продовжують працювати над виявленням усіх учасників цієї злочинної схеми.

Нове

Зеленський призначив Стефанішину представником у США

Президент Володимир Зеленський призначив Ольгу Стефанішину уповноваженою з питань співпраці зі США, поки триває процес її кандидатури на посаду посла.

0 хвилин

ДБР завершило розслідування корупційної схеми в Одеській області

Державне бюро розслідувань завершило розслідування корупційної схеми, пов'язаної з видачею мисливських посвідчень в Одеській області.

2 дні, 20 годин

ВАКС заочно взяв під варту співвласника чеської фірми

Вищий антикорупційний суд заочно взяв під варту Владислава Кліщара у справі Дмитра Сенниченка.

1 тиждень, 5 днів

Антикорупційна прокуратура подала позов щодо активів в Одеській області

Спеціалізована антикорупційна прокуратура подала позов про визнання необґрунтованими активів посадовця в Одеській області на 1,9 млн грн.

3 тижні, 5 днів

Одеська область: підозра у корупції в Міноборони

У Одеській області затримали співробітника Міноборони за організацію ухилення від військової служби.

2 місяці, 2 тижні