Політика

На Херсонщині викрили колаборантів, які служили окупантам

У Херсонській області оголошено підозри двом колаборантам, які співпрацювали з окупантами. Один з них — депутатка, інший — місцевий житель.

На Херсонщині викрили колаборантів, які служили окупантам

Викриття колаборантів на Херсонщині

27 травня 2025 року стало відомо про викриття двох колаборантів на Херсонщині, які добровільно пішли служити окупантам. Один з них — місцевий житель Каховки, а інша — депутатка від забороненої проросійської партії "Блок Сальдо". Як повідомляє пресслужба Херсонської обласної прокуратури, їм оголосили підозри за державну зраду та колабораційну діяльність.

Діяльність колаборантів

У першому випадку йдеться про чоловіка, який погодився брати участь у незаконних "виборах" у вересні 2023 року, проведених окупантами для формування так званої "ради депутатів Каховського муніципального округу І скликання". За результатами цього фарсу його "обрали" депутатом, після чого він увійшов до регіонального осередку російської партії "єдина росія".

Цей чоловік взяв участь у першій сесії фейкової ради, де його призначили членом постійної комісії з питань законності та депутатської етики, намагаючись легалізувати незаконний орган. Його діяльність кваліфікували за ч. 5 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність). Досудове розслідування веде поліція Херсонської області.

Підозра депутатці

Також підозру оголосили 30-річній депутатці Суворовської районної ради Херсона. За даними слідства, у червні 2023 року вона вступила до партії "єдина росія" й активно агітувала місцевих мешканців за окупаційну владу. Жінка брала участь у псевдовиборах до так званої "Херсонської обласної думи" та переконувала людей, що після остаточної окупації "почнуться позитивні зміни".

Отримавши "мандат", вона почала систематично виступати на проросійських заходах — з’їздах, конференціях, нарадах, звітувала про діяльність окупаційної влади на публічних платформах, зокрема й на власному Telegram-каналі. У липні 2023 року жінка очолила захоплений росіянами науковий інститут — "Асканія-Нова", де підбирала кадри та керувала роботою установи в інтересах окупантів.

Кримінальна відповідальність

Їй заочно повідомили про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України), добровільному обранні до незаконних органів влади та веденні інформаційної діяльності з державою-агресором. У прокуратурі наголосили, що дії таких людей — це не просто співпраця, а свідоме посилення ворога, за що передбачена кримінальна відповідальність.

Ці події підкреслюють важливість боротьби з колабораціонізмом в Україні, особливо в умовах війни, що триває на сході країни.

За даними ЦПР, прокуратура продовжує активну роботу щодо виявлення та покарання осіб, які співпрацюють з окупантами.