Реформа структури МЗС України
За даними DW, 8 липня 2025 року Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга підписав наказ про зміну структури Міністерства закордонних справ (МЗС). Ця реформа, як зазначається на офіційному сайті міністерства, має на меті адаптацію до реалій війни та кращих європейських і світових дипломатичних практик.
Нові управління для нових викликів
Згідно з новою структурою, в МЗС з'являться кілька нових окремих управлінь. Одним із ключових нововведень стане управління недружніх країн, до якого увійдуть не лише росія, але й її союзники, такі як Північна Корея та Білорусь. Це управління буде зосереджене на протидії загрозам, а не на двосторонніх відносинах. Як зазначив міністр, "Україна обороняється від повномасштабної агресії, і наша політика має надавати пріоритет нейтралізації загроз".
Консолідація санкційної політики
Також створюється окреме управління санкційної політики, яке має на меті консолідацію процесів, пов'язаних із запровадженням санкцій. Раніше цими питаннями займалися різні департаменти, але новий підрозділ, за сподіваннями в МЗС, підвищить ефективність санкційної роботи.
Економічна дипломатія та відновлення
Департамент економічної дипломатії та відновлення буде займатися не лише відкриттям нових ринків і залученням інвестицій, але й процесами міжнародної підтримки для відновлення України. Це важливий крок у контексті економічної стабільності країни.
Протидія агресії та міжнародна безпека
Департамент міжнародного права та міжнародно-правової протидії агресії зосередиться на притягненні росії та її громадян до відповідальності за скоєні злочини. "Назавжди у минулому залишаться часи, коли в МЗС був департамент, в назві якого було слово 'роззброєння'. Україна більше ніколи не буде роззброюватися", - підкреслили в міністерстві.
Регіональні департаменти
Серед нових регіональних департаментів будуть перший та другий європейські, а також департаменти Латинської Америки, Азії, Близького Сходу та Північної Африки. Центральна Азія буде виведена в окреме управління, а управління США та Канади стане окремим напрямком роботи.
Підтримка українців за кордоном
Для підтримки українців, які перебувають за кордоном, міністерство створює окремий департамент світового українства та гуманітарної співпраці. Це дозволить краще координувати зусилля щодо допомоги українцям у різних країнах.
Інновації в дипломатії
Серед нових підрозділів також з'являться відділ кібердипломатії та сектор інновацій і штучного інтелекту, що свідчить про прагнення МЗС впроваджувати сучасні технології в дипломатичну діяльність.
Ці зміни в структурі МЗС України є важливим кроком у відповідь на сучасні виклики та потреби країни в умовах війни. Як зазначає міністр, нова структура має на меті підвищити ефективність роботи міністерства та забезпечити кращу протидію загрозам, з якими стикається Україна.