МВФ затвердив новий транш для України
Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) ухвалила рішення про надання Україні дев’ятого траншу в розмірі близько $500 млн. Це стало можливим завдяки успішному виконанню всієї програми реформ, що підтверджує стійкість української економіки.
Виконання критеріїв ефективності
Згідно з релізом МВФ, українська влада виконала всі кількісні критерії ефективності на кінець березня. Міністерство фінансів подало до Кабінету Міністрів детальний план реформи митниці, що стало обов’язковою умовою для проходження восьмого перегляду програми. Також було виконано два структурні маяки, зокрема подачу законопроекту щодо запровадження вимог до податкової звітності для операторів цифрових платформ та зовнішній аудит Національного антикорупційного бюро (НАБУ).
Нові вимоги МВФ
МВФ встановив чотири нові вимоги, які стосуються оновлення Єдиного проєктного портфелю здійснення публічних інвестицій, створення плану розвитку фінансової інфраструктури, впровадження міжнародних стандартів оцінки та узгодження законодавства щодо сек’юритизації й облігацій. Ці кроки є важливими для подальшого розвитку економіки України.
Місія МВФ в Україні
Місія МВФ працювала в Києві з 20 травня 2025 року, а угода на рівні персоналу (Staff-Level Agreement, SLA) щодо восьмого перегляду EFF була досягнута 27 травня. Програма EFF для України була затверджена у березні 2023 року і розрахована на чотири роки, з загальним обсягом фінансування $15,5 млрд. На сьогодні Україна вже отримала $10,1 млрд, з яких останній транш у розмірі $400 млн був наданий у березні 2025 року.
Ці кроки свідчать про продовження співпраці України з МВФ та зусилля уряду щодо стабілізації економіки в умовах викликів, з якими стикається країна. Як повідомляє Forbes, подальші реформи та виконання вимог МВФ є критично важливими для отримання наступних траншів та підтримки економічної стабільності.