Суспільство

Мультиіндикаторне обстеження домогосподарств в Україні

Держстат України розпочинає новий раунд МІКС для збору даних про умови життя в Україні.

Мультиіндикаторне обстеження домогосподарств в Україні

Мультиіндикаторне кластерне обстеження домогосподарств

Державна служба статистики України у співпраці з Інститутом демографії та досліджень ім. М. Птухи НАН України, ГО «Український центр соціальних реформ» та за підтримки ЮНІСЕФ в Україні розпочинає новий раунд Мультиіндикаторного кластерного обстеження домогосподарств (МІКС). Дослідження заплановано на період 2025–2026 років.

МІКС (Multiple Indicator Cluster Surveys) – це масштабне вибіркове соціальне обстеження домогосподарств, яке проводиться за міжнародною методологією, узгодженою з ЮНІСЕФ. Це обстеження дозволяє отримати надійні дані про умови життя дітей, жінок і сімей в Україні.

Основні сфери аналізу

Серед основних сфер, які будуть проаналізовані в рамках МІКС, є: - охорона здоров’я; - освіта; - безпека; - харчування; - водопостачання та санітарія; - соціальна підтримка.

МІКС дозволить здійснювати моніторинг якості життя дітей і жінок, оцінювати прогрес у досягненні Цілей сталого розвитку та виконання Конвенції ООН про права дитини. Це також допоможе формувати ефективну соціальну політику на національному і регіональному рівнях, забезпечуючи актуальними даними уряд, міжнародні організації та громадськість.

Графік проведення обстеження

Обстеження охопить усі неінституційні домогосподарства України, за винятком територій активних бойових дій і прифронтових зон. Графік проведення обстеження виглядає наступним чином: 1. Лістинг домогосподарств проводитимуть з липня по вересень 2025 року. Представники ГО «Український центр соціальних реформ» збиратимуть актуальні дані щодо розміщення та складу домогосподарств для формування репрезентативної вибірки. 2. Опитування домогосподарств здійснюватимуть впродовж вересня 2025 року – лютого 2026 року. Анонімність та конфіденційність гарантовані, усі відповіді будуть оброблені в узагальненому вигляді.

Безпека під час обстеження

Представники, які проводять лістинг і опитування, будуть одягнені у фірмовий одяг з логотипом МІКС, матимуть при собі посвідчення інтерв’юера, офіційні документи та листи-направлення. Вони також пред’являтимуть документи, що посвідчують особу, за запитом.

Населені пункти Волинської області

Обстеження МІКС охопить наступні населені пункти Волинської області: - Володимир-Волинська громада: місто Володимир, село Суходоли. - Нововолинська громада: місто Нововолинськ, селище Благодатне. - Камінь-Каширська громада: місто Камінь-Каширський, село Ворокомле. - Любешівська громада: село Березичі. - Маневицька громада: село Будки. - Велицька громада: село Велицьк. - Дубівська громада: село Облапи. - Ковельська громада: місто Ковель. - Колодяжненська громада: село Уховецьк. - Любомльська громада: місто Любомль. - Ратнівська громада: село Жиричі. - Турійська громада: село Блаженик, село Туропин. - Боратинська громада: село Боратин. - Горохівська громада: село Красів, село Мислині. - Ківерцівська громада: місто Ківерці. - Колківська громада: село Калинівка, село Новоукраїнка, село Острови. - Підгайцівська громада: село Підгайці. - Рожищенська громада: село Пожарки. - Луцька громада: місто Луцьк, село Княгининок.

За матеріалами Голос України.

Нове

Зеленський пропонує законопроєкт для захисту НАБУ і САП

Президент Володимир Зеленський анонсував законопроєкт для гарантування незалежності антикорупційних інституцій України.

1 година, 24 хвилини

Відновлення обов’язкової статистичної звітності в Україні

З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності для респондентів, що підпадають під державне статистичне спостереження.

2 тижні, 5 днів

87% українців відчувають стрес, але зростає оптимізм

87% українців відчувають стрес, але 50% вірять у майбутнє країни. Дослідження Gradus Research показує зміни в емоційному стані населення.

1 місяць

Зростання протесту українців проти територіальних поступок росії

Кількість українців, які виступають проти територіальних поступок, зросла до 52% у травні 2025 року, згідно з опитуванням КМІС.

1 місяць, 1 тиждень

Зростання готовності українців терпіти війну до 60%

Кількість українців, готових терпіти війну, зросла до 60% за три місяці, свідчать дані КМІС.

1 місяць, 2 тижні

<