Економіка

Мінімальна зарплата в Німеччині зросте до 14,60 євро

Мінімальна заробітна плата в Німеччині зросте до 14,60 євро на годину до 2027 року. Це рішення ухвалено профільною комісією уряду ФРН.

Зростання мінімальної зарплати в Німеччині

Мінімальна заробітна плата в Німеччині до 1 січня 2027 року має зрости у два етапи до рівня 14,60 євро на годину. Таку рекомендацію уряду ФРН одностайно надала профільна комісія, що складається з представників профспілок та працедавців, у п'ятницю, 27 червня.

Переговори, що відбулися перед цим, голова Комісії з мінімального обсягу оплати праці (МРОП) при уряді Німеччини Крістіане Шенефельд назвала "дуже важкими". Як зазначає агенція AFP, остаточне рішення комісії було сформульовано лише за 50 хвилин до початку пресконференції, де планувалося його оприлюднити. "Компромісу було досягнуто сьогодні о 9:10", - цитує агенція у зв'язку з цим Штефана Кьорцеля, члена правління в Об'єднанні німецьких профспілок (DGB), який представляв сторону працедавців.

Нові етапи підвищення

Нинішній розмір мінімальної зарплати в Німеччині становить 12,82 євро на годину. Відповідно до рішення профільної комісії, до 1 січня 2026 року вона має зрости до 13,90 євро на годину. Як зазначає агентство новин KNA, мінімальну зарплату отримують у Німеччині на сьогодні близько шести мільйонів людей.

У коаліційному договорі Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) та блок Християнсько-демократичного Союзу і Християнсько-соціального союзу (ХДС/ХСС), що сформували нинішній уряд Німеччини, вказали, що "розмір мінімальної заробітної плати на рівні 15 євро на годину досяжний у 2026 році". Його конкретний розмір, однак, мала визначити профільна комісія.

Критика та підтримка

Глава Німецького інституту економічних досліджень у Берліні (DIW) Марсель Фратчер розкритикував рішення Комісії з мінімального обсягу оплати праці не рекомендувати уряду ФРН підвищення рівня мінімальної зарплати у 2026 році до 15 євро як "втрачений шанс". "Вища мінімальна зарплата не лише допоможе мільйонам працівників, а й підвищить продуктивність праці, сприятиме створенню справедливих конкурентних умов і зробить ринок праці більш привабливим - особливо для людей з-за кордону в умовах гострої нестачі робочої сили. Побоювання щодо втрати робочих місць та спіралі зростання цін на заробітну плату внаслідок введення мінімальної заробітної плати є емпірично необґрунтованими", - вважає він.

А голова галузевого об'єднання сімейного бізнесу Die Familienunternehmer Марі-Крістін Остерман оцінила підвищення мінімальної зарплати до рівня 13,90 євро до 1 січня 2026 року та 14,60 євро до 1 січня 2027 року як "потужне". "Слід побоюватися, що деякі компанії чекають неспокійні часи - тим більше, що збільшення (розміру мінімальної зарплати) на початку 2027 року передбачає економічне зростання, яке поки не помітне", - застерегла вона.

Згідно з інформацією DW, це рішення має суттєвий вплив на економічну ситуацію в країні та на життя мільйонів працівників.