Економіка

Метінвест імпортує вугілля зі США для сталеливарних заводів

Група «Метінвест» розпочала імпорт коксівного вугілля зі США, щоб підтримати роботу українських металургійних комбінатів.

Імпорт вугілля зі США

В Україну прибуло перше в цьому році судно з коксівним вугіллям зі США, зафрахтоване групою «Метінвест». Як повідомила пресслужба компанії, група очікує отримувати по одному кораблю з 80 000 тонн американського вугілля щомісяця. Це дозволить закрити частину потреб «Запоріжсталі» та «Каметсталі.

Балкер Bison привіз 80 000 тонн вугілля з підприємства United Coal Company (UCC). Це вугілля допоможе забезпечити стабільну роботу українських металургійних комбінатів групи після призупинення роботи Покровської вугільної групи, заявив «Метінвест». Генеральний директор компанії Юрій Риженков зазначив, що, хоча імпорт вугілля обходиться дорожче через логістику, це рішення є необхідним для української економіки.

Підтримка сталеливарної галузі

Компанія планує щомісяця завозити 80 000 тонн вугілля зі США, щоб забезпечити безперебійну роботу заводів «Запоріжсталь» і «Каметсталь. Джон Шродер, генеральний директор United Coal Company, підкреслив, що вони повністю підтримують «Метінвест» і прагнуть зробити внесок у забезпечення економічної стабільності України шляхом регулярного постачання вугілля. Це дозволить зберегти безперебійне виробництво сталі в країні.

Втрата шахт і її наслідки

Нагадаємо, що 3 грудня «Метінвест» повідомив про ризик наближення лінії фронту до шахти «Покровське», найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні. Один із шахтних стовбурів тепер розташований менш ніж за 10 км від зони бойових дій. 13 грудня компанія частково зупинила вугільний майданчик у селищі Піщане, який забезпечував майже половину її видобутку вугілля в країні.

Шахта «Покровське» є єдиним джерелом вугілля для виробництва коксу в Україні, необхідного для сталеливарної галузі, яка займає друге місце за валютними надходженнями після сільського господарства. Олександр Каленков, голова асоціації українських металургів, застерігає, що втрата шахт у Покровську може різко знизити виробництво сталі. За його оцінками, у 2024 році показник міг би сягнути 7,5 млн тонн, а у 202510 млн тонн, але без шахт він може впасти до 2-3 млн тонн, тобто скоротитися на 50-70%.

14 січня «Метінвест» повністю зупинив Покровську вугільну групу через просування фронту, нестачу електроенергії та погіршення безпеки в регіоні.

Згідно з інформацією Forbes, імпорт вугілля зі США є важливим кроком для підтримки сталеливарної галузі в Україні.