Meta зупиняє політичну рекламу в ЄС
За даними Forbes, Meta, материнська компанія Facebook та Instagram, оголосила про рішення з жовтня 2025 року припинити показ політичної реклами в країнах Європейського Союзу. Це рішення стало наслідком нового європейського законодавства, яке компанія вважає "непрактичним" та юридично ризикованим. Як повідомляє FT, під заборону потраплять усі рекламні оголошення, що стосуються політичних, виборчих чи соціальних питань.
Причини рішення Meta
Meta пояснила своє рішення складністю виконання нових правил ЄС, зокрема регламенту про прозорість і таргетування політичної реклами (TTPA), який набуде чинності в жовтні. Компанія вважає, що нові вимоги створюють "значні операційні труднощі та юридичну невизначеність". Водночас Meta підкреслила, що йдеться лише про рекламу, а користувачі, політичні партії та кандидати зможуть продовжувати публікувати політичні дописи на її платформах.
Нові правила ЄС
Нові правила ЄС спрямовані на боротьбу з дезінформацією та втручанням у вибори. Їхня мета – підвищити прозорість обробки персональних даних для політичного таргетування. Meta, як і Google раніше, вирішила зупинити політичну рекламу замість того, щоб адаптуватися до нових вимог. Це рішення відображає загострену риторику Meta щодо європейських регуляторів, особливо після приходу до влади Дональда Трампа.
Критика цифрового законодавства
Meta стала одним із найгучніших критиків цифрового законодавства ЄС, яке також є предметом переговорів у трансатлантичній торгівлі. Окрім TTPA, Єврокомісія розслідує можливі порушення Meta норм ЄС у межах законів про цифрові послуги (DSA) та цифрові ринки (DMA). Раніше компанія відмовилася приєднатися до кодексу практики, розробленого ЄС для дотримання положень закону про штучний інтелект (AI Act), назвавши його надмірним і юридично неоднозначним. На відміну від Meta, компанії OpenAI та Anthropic підтримали цю ініціативу.
Таким чином, Meta продовжує свою політику, яка викликає багато запитань щодо її впливу на політичний процес в Європі, а також на майбутнє політичної реклами в інтернеті.