Політика

Мерц запевнив у підтримці України після розмови Трампа з путіним

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтвердив підтримку України після телефонної розмови з Дональдом Трампом, обговоривши тиск на росію.

Мерц запевнив у підтримці України після розмови Трампа з путіним

Підтримка України та тиск на росію

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц після телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом запевнив у продовженні допомоги Україні, а також в продовженні тиску на росію задля завершення війни. "Європа і Америка тут дуже єдині: ми будемо тісно супроводжувати Україну на шляху до припинення вогню. Європа посилить тиск на москву через санкції. Ми домовилися про це з президентом США після його переговорів з путіним", - написав Мерц у соцмережі Х ввечері понеділка, 19 травня.

Розмова Трампа з путіним

Після двогодинної телефонної розмови з президентом росії володимиром путіним Трамп розповів про її перебіг низці європейських лідерів. У наступній розмові, крім Мерца, взяли участь президент України Володимир Зеленський, президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн, президенти Франції Еммануель Макрон та Фінляндії Александер Стубб, а також прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні.

Важливість залучення США

Президентка Єврокомісії фон дер Ляєн відзначила після розмови з Трампом важливість того, що США залишаються "залученими" у процес мирного врегулювання в Україні. "Я хочу подякувати президенту Трампу за його невтомні зусилля, спрямовані на припинення вогню в Україні. Важливо, що США залишаються залученими. Ми продовжуватимемо підтримувати Володимира Зеленського в досягненні тривалого миру в Україні", - написала вона у соцмережі Х.

Тісні відносини між США та Європою

Учасник розмови з Трампом президент Фінляндії Стубб також відзначив важливість тісних відносин між США та Європою. "Ми обговорили поточні переговори, припинення вогню та кроки на шляху до тривалого і справедливого миру. Тісні відносини між США і Європою тривають", - написав Стубб в Х.

Італія готова до переговорів

Італійська прем'єрка Мелоні зазначила, що учасники розмови з Трампом "працюють над негайним початком переговорів між сторонами, які можуть якнайшвидше привести до припинення вогню та створити умови для справедливого і тривалого миру в Україні". У соцмережі Х вона також позитивно висловилася щодо пропозиції Папи Лева XIV зробити Ватикан майданчиком майбутніх багатосторонніх переговорів. "У зв'язку з цим позитивно оцінено готовність Святішого Отця прийняти переговори у Ватикані. Італія готова зробити свій внесок у сприяння контактам і роботу заради миру", - заявила Мелоні.

Реакція на переговори Трампа і путіна

Тим часом співголова Європейської Ради з міжнародних відносин, колишній прем'єр-міністр Швеції Карл Більдт вважає, що результатом перемовин Трампа і путіна 19 травня стала можливість для російського президента продовжувати тиск на Україну, не виконуючи заклик до невідкладного припинення вогню. "Це, безсумнівно, перемога для путіна, оскільки він відхилив заклик до негайного припинення вогню і замість цього може продовжувати військові операції, водночас чинячи тиск на Україну за столом переговорів. путін, безсумнівно, має намір говорити про припинення вогню, поки не будуть виконані всі його умови щодо обмеження суверенітету України", - написав Більдт в соцмережі Х у понеділок ввечері. Пізніше він додав, що "тепер буде цікаво подивитися, як відреагують лідери Великобританії, Франції, Німеччини, Польщі, Італії та Європейського Союзу".

Висновок

Таким чином, міжнародна спільнота продовжує активно обговорювати шляхи досягнення миру в Україні, зокрема через тісну співпрацю між США та європейськими країнами. За даними DW, подальші кроки можуть суттєво вплинути на розвиток ситуації в регіоні.