Мерц і Трамп: перша розмова
Новий канцлер Німеччини Фрідріх Мерц (Friedrich Merz) у четвер, 8 травня, вперше зателефонував президенту США Дональду Трампу. Під час розмови, що тривала близько пів години, Мерц запросив Трампа відвідати Берлін, а Трамп, у свою чергу, запросив канцлера до Вашингтона.
Основні теми розмови
Основна частина бесіди була присвячена питанню війни росії проти України. Як повідомив представник уряду ФРН Штефан Корнеліус, Німеччина та США домовились про тісну співпрацю з метою припинення російської військової агресії. Трамп і Мерц погодилися, що росія повинна піти на припинення вогню, щоб створити простір для мирних переговорів.
Президент США заявив, що хоче підтримати європейські зусилля зі встановлення миру в Україні. У канцелярії німецького уряду також зазначили, що Трамп висловив свою "рішучу підтримку зусиль Німеччини разом з Францією, Великобританією, Польщею та іншими європейськими партнерами щодо досягнення міцного миру".
Врегулювання торговельних розбіжностей
Мерц і Трамп зійшлися на думці, що необхідно якомога швидше врегулювати торговельні розбіжності між країнами. Раніше Мерц заявляв, що має намір відвідати США до самітів Групи семи (G7) і НАТО в червні.
Співпраця з Францією
7 травня Мерц обговорив із президентом Франції Еммануелем Макроном питання мирного врегулювання в Україні. За словами канцлера ФРН, війна не може бути припинена "без подальших політичних зобов'язань Сполучених Штатів". Мерц наголосив, що європейці не можуть замінити роль США та запевнив, що Трамп може розраховувати "на нашу повну підтримку, коли йдеться про те, щоб досягти припинення війни".
Готовність до контролю
За його словами, щойно сторони домовляться про припинення вогню, Німеччина готова брати участь у контролі над його дотриманням "під керівництвом і за участю США".
Ця розмова між Мерцом і Трампом підкреслює важливість міжнародної співпраці у вирішенні конфлікту в Україні та відновленні миру в регіоні.
Як повідомляє DW, подібні ініціативи можуть стати важливим кроком у напрямку досягнення стабільності в Європі.