Політика

Макрон: Росія не має права голосу щодо миротворців в Україні

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Росія не може впливати на рішення про введення іноземних військ в Україну для забезпечення миру.

Макрон про миротворців в Україні

15 березня президент Франції Еммануель Макрон висловився щодо можливого введення іноземних військ в Україну для гарантування режиму припинення вогню. Він підкреслив, що якщо Україна звернеться з проханням про розгортання союзницьких військ, росія не матиме права впливати на це рішення. "Якщо Україна просить союзницькі війська перебувати на її території, то не росії вирішувати, приймати їх чи ні," - цитує Макрона агенція AFP.

Готовність міжнародної спільноти

Макрон зазначив, що кілька європейських та неєвропейських держав вже висловили готовність приєднатися до можливого розгортання контингенту в Україні. Це передбачає відправку кількох тисяч військовослужбовців від кожної держави, які будуть розміщені у ключових точках для проведення тренувальних програм та демонстрації підтримки України. "За жодних обставин українці не можуть йти на територіальні поступки, не маючи жодних гарантій безпеки," - наголосив Макрон.

Тиск на росію

Президент Франції також підкреслив, що Європа і США повинні чинити тиск на росію, щоб вона прийняла запропоноване припинення вогню. Він зазначив, що наразі росія не демонструє щирого прагнення до миру, а навпаки, президент Володимир Путін "ескалує бойові дії". "Росія повинна чітко відреагувати, і тиск має бути чітким, спільно зі Сполученими Штатами, щоб домогтися цього припинення вогню," - сказав Макрон.

Переговори з міжнародними партнерами

Згідно з інформацією Єлисейського палацу, 17 березня Макрон зустрінеться з новим прем'єр-міністром Канади Марком Карні для обговорення війни в Україні та інших міжнародних криз. Наступного дня він вирушить до Берліна на переговори з канцлером Олафом Шольцем щодо України напередодні саміту ЄС.

Протидія москви

Варто зазначити, що москва рішуче виступає проти розгортання миротворчого контингенту в Україні. Як повідомляє DW, це питання залишається в центрі міжнародних дискусій, оскільки ситуація в Україні продовжує залишатися напруженою.