Гарантії безпеки для України
Під час зустрічі в Білому домі, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що будь-яка мирна угода в Україні повинна супроводжуватися гарантіями безпеки. "Цей мир не повинен бути капітуляцією України, він не повинен означати припинення вогню без гарантій", - зазначив Макрон на спільній пресконференції з Трампом у понеділок.
Різні підходи до миру
Трамп, який не згадав про гарантії безпеки, підкреслив, що витрати на забезпечення миру в Україні повинні нести європейські країни, а не лише США. Макрон відповів, що Європа усвідомлює необхідність "справедливіше розподілити тягар безпеки". Обидва лідери визнали, що переговори на третю річницю вторгнення росії в Україну показали шлях вперед.
Протиріччя в стратегіях
Хоча Макрон і Трамп обмінювалися теплими словами, між ними виникли чіткі розбіжності щодо закінчення війни в Україні. Трамп висловив бажання досягти припинення вогню якомога швидше, додавши, що планує відвідати росію для зустрічі з президентом путіним, як тільки угода буде досягнута. Натомість Макрон запропонував більш обдуманий підхід, що включає перемир'я, а потім ширшу мирну угоду з чіткими гарантіями захисту України в довгостроковій перспективі.
Європейські миротворці
Обидва лідери погодилися, що будь-яка мирна угода повинна включати розгортання європейських миротворчих сил в Україні. "Вони не будуть на передовій. Вони не братимуть участі в жодному конфлікті. Вони будуть там, щоб забезпечити дотримання миру", - сказав Макрон у Овальному кабінеті. Трамп додав, що путін не має проблем з цим.
Відзначення річниці вторгнення
Зустріч Макрона і Трампа відбулася на третю річницю вторгнення росії в Україну. Президент України Володимир Зеленський розпочав день з новини, що відзначає "три роки абсолютного героїзму українців". На заході в Києві, де були присутні багато світових лідерів, він висловив сподівання, що "ми зможемо закінчити цю війну цього року".
Міжнародна реакція
На засіданні Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку була прийнята резолюція, що підтверджує зобов'язання ООН щодо суверенітету та територіальної цілісності України. США виступили проти резолюції, подаючи свою, яка не містила згадки про підтримку територіальної цілісності України. ЄС і Великобританія також запровадили новий раунд санкцій проти росії, націлених на експорт алюмінію та військову техніку.
Згідно з інформацією BBC, ці події підкреслюють важливість міжнародної підтримки України в умовах триваючої агресії з боку росії.
війна гарантії безпеки міжнародна підтримка перемир'я територіальна цілісністьСекретар США Марко Рубіо зустрінеться з українськими чиновниками
Секретар США Марко Рубіо та спеціальний посланець Трампа Стів Віткофф зустрінуться з українськими офіційними особами в Парижі для обговорення безпеки України.
17 квітня 2025 р. 06:37
путін сподівається на Трампа для завершення війни в Україні
Президент рф Володимир путін вважає, що зусилля Дональда Трампа можуть допомогти закінчити війну в Україні, але готовий продовжувати конфлікт.
03 квітня 2025 р. 16:44
Зустріч Трампа і Зеленського: Захід підтримує Україну
Зустріч між Трампом і Зеленським викликала занепокоєння серед західних лідерів, які намагаються підтримати Україну в умовах зростаючої напруги.
28 лютого 2025 р. 23:21
Макрон закликає до спокою у відносинах між США та Україною
Французький президент Еммануель Макрон закликав до спокою після напружених переговорів між США та Україною, підкреслюючи важливість підтримки Києва.
13 лютого 2025 р. 10:58