Визнання Палестини: новий крок від Франції
За даними DW, Президент Франції Еммануель Макрон анонсував визнання Палестини незалежною державою. Офіційну заяву він планує зробити на Генеральній асамблеї Організації Об'єднаних Націй у вересні. У своєму пості на Facebook 24 липня Макрон зазначив, що мир можливий, але для цього необхідно терміново припинити вогонь, звільнити всіх заручників та надати масштабну гуманітарну допомогу населенню Сектора Гази.
Умови для миру
Макрон підкреслив, що для досягнення миру потрібно забезпечити демілітаризацію ХАМАСу, відновлення безпеки в Газі та побудувати життєздатну державу Палестина. Він також наголосив на важливості визнання Ізраїлю та участі Палестини у забезпеченні безпеки всього Близького Сходу. Наразі Палестинську державу визнали 142 країни, проте США, Німеччина та Великобританія досі не визнають її.
Реакція Ізраїлю та США
Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху відреагував на рішення Макрона, назвавши його "нагородою за терор". Він вважає, що Палестинська держава в таких умовах стане стартовим майданчиком для знищення Ізраїлю, а не для мирного співіснування. "Палестинці не прагнуть держави поряд з Ізраїлем, вони прагнуть держави замість Ізраїлю", - цитує його видання Times of Israel.
Державний секретар США Марко Рубіо також висловився проти рішення Макрона, назвавши його "безрозсудним" і таким, що слугує лише пропаганді ХАМАСу. Він додав, що це "ляпас жертвам подій 7 жовтня".
Позиція ХАМАСу
У відповідь на заяву Макрона, палестинське радикальне ісламістське угруповання ХАМАС, яке більшість країн Заходу вважає терористичною організацією, закликало всі країни світу, "особливо європейські", наслідувати приклад Франції. Вони вважають це позитивним кроком у відновленні справедливості для палестинського народу та підтримці його законного права на самовизначення. Як повідомляє агентство AFP, ХАМАС сподівається, що визнання Палестини допоможе покращити ситуацію в регіоні.
Таким чином, рішення Макрона викликало широкий резонанс на міжнародній арені, підкреслюючи складність і суперечливість палестино-ізраїльського конфлікту.