Політика

Литва закликає до посилення санкцій проти росії

Президент Литви Гітанас Науседа вимагає жорсткіших санкцій для росії через агресію путіна.

Литва закликає до посилення санкцій проти росії

Литва наполягає на жорсткіших санкціях

Президент Литви Гітанас Науседа в ефірі литовського телебачення 27 травня закликав до посилення санкцій Європейського Союзу проти росії. Він підкреслив, що президент росії володимир путін заслуговує на набагато жорсткіші заходи, ніж ті, що діють наразі. "Я дуже сподіваюся, що наші колеги в Євросоюзі розуміють, що 17-й пакет санкцій був лише розминкою", - зазначив Науседа, додаючи, що необхідно підготувати 18-й пакет санкцій, який дійсно нагадує "коктейль Молотова".

Реакція на агресію росії

Науседа також погодився з оцінкою президента США Дональда Трампа, який назвав путіна "абсолютно божевільним" на тлі масованих обстрілів України. "Це сильні слова і цілком доречна заява, тому що це нам давно зрозуміло", - підкреслив литовський лідер.

Останні санкції ЄС

17-й пакет антиросійських санкцій був схвалений Радою ЄС 20 травня. Під санкції потрапили 189 суден російського "тіньового флоту", яким заборонено доступ до портів. Також ЄС запровадив заморожування активів і заборону на фінансування для компаній, які допомагають перевозити російську нафту. Серед них судноплавні компанії з Об'єднаних Арабських Еміратів, Туреччини та Гонконгу.

Крім того, обмежувальні заходи були запроваджені щодо великої російської нафтової компанії "Сургутнафтогаз" та ще 45 російських компаній і фізичних осіб, які забезпечують російську армію безпілотниками, зброєю та боєприпасами.

Розробка нового пакету санкцій

18-й пакет санкцій ЄС вже перебуває на стадії розробки. За даними ЗМІ, Євросоюз розглядає можливість відключення ще понад 20 російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT, зниження граничних цін на російську нафту, а також заборону на використання газопроводів "Північний потік" та "Північний потік-2".

Президент України Володимир Зеленський у розмові з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн наголошував, що найбільш болісними для росії будуть санкції щодо нафти, банківського та фінансового секторів.

Згідно з інформацією DW, ці заходи є важливими для підтримки України в умовах триваючої агресії з боку росії.