27 квітня 2025 р. 00:00 Лавров заявив про незмінність позиції росії щодо Криму

Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров у інтерв’ю американському телеканалу CBS News 27 квітня заявив, що москва не розглядає питання належності Криму для обговорення на будь-яких переговорах. За його словами, статус півострова «закрито», і росія не обговорює свою територію.

На запитання журналістки, чи буде росія обговорювати майбутнє Криму, який вона окупувала у 2014 році, Лавров відповів: «росія не обговорює свою територію». Ця позиція суперечить заявам президента України Володимира Зеленського, який неодноразово наголошував, що Київ не визнає анексію Криму, оскільки це суперечить Конституції України.

Водночас президент США Дональд Трамп раніше висловив думку, що «всі розуміють, що Крим залишиться з росією». Ця заява викликала неоднозначну реакцію у міжнародній спільноті.

Окрім питання Криму, Лавров окреслив умови, які москва хотіла б бачити у можливій мирній угоді щодо війни в Україні. Зокрема, він наголосив, що росію не влаштує ситуація, подібна до мінських домовленостей 2014 року, коли перемир’я використовувалося для посилення української армії. «Ми хочемо гарантій того, що перемир’я не буде знову використано для посилення української армії і що постачання зброї буде припинено», – заявив міністр.

Українське керівництво неодноразово підкреслювало, що не погодиться на припинення військової допомоги та обмеження бойових можливостей Збройних сил України.

Щодо Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), яка перебуває під контролем російських військ з березня 2022 року, Лавров повідомив, що москва не отримувала пропозицій від Вашингтона щодо її подальшого управління. Він підкреслив, що ЗАЕС перебуває у віданні російської державної корпорації «Росатом» і не очікує змін у цьому питанні.

Раніше в Білому домі натякали на бажання отримати контроль над ЗАЕС, а за даними ЗМІ, адміністрація Дональда Трампа пропонувала Україні та росії передачу контролю над станцією американській стороні з метою постачання електроенергії як в Україну, так і в росію.

У розмові з CBS News Лавров також запевнив, що російські війська не ведуть обстріли житлових кварталів і цивільних об’єктів, а удари спрямовані виключно проти військових цілей або об’єктів, пов’язаних із військовою промисловістю. Він заперечив свідомі атаки на цивільні об’єкти, незважаючи на численні повідомлення про жертви серед мирного населення, зокрема внаслідок ракетного удару по Києву, де загинуло 12 осіб.

Лавров також заявив, що росія продовжуватиме завдавати ударів по об’єктах, які використовуються українськими військовими, найманцями з інших країн та інструкторами, яких, за його словами, офіційно направили європейці для допомоги в атаках на російські цивільні об’єкти.

Щодо переговорів між США та Іраном щодо ядерної програми, Лавров не виключив, що росія могла б запропонувати зберігати іранський збагачений уран на своїй території. «Ми вітаємо діалог між США та Іраном і готові допомогти, якщо обидві сторони вважають це корисним», – зазначив він.

Згідно з інформацією DW, позиція росії щодо Криму залишається жорсткою, а питання контролю над стратегічними об’єктами, такими як ЗАЕС, є частиною ширшої геополітичної гри у контексті триваючого конфлікту в Україні.

ЗАЕС Крим переговори російська агресія Сергій Лавров

Зеленський: Крим належить Україні, але потрібна зброя

Президент Володимир Зеленський підкреслив, що Крим є українським за міжнародним правом, але визнав недостатність зброї для його повернення.

25 квітня 2025 р. 19:36

Лавров: Кремль готовий до угоди щодо війни з Україною

Сергій Лавров заявив, що росія готова досягти угоди у війні з Україною, але є елементи, які потребують доопрацювання.

25 квітня 2025 р. 10:36

Зеленський: Україна не визнає Крим російським у мирних переговорах

Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що Київ не визнає Крим російським у рамках мирних угод, спростувавши інформацію з американських ЗМІ.

22 квітня 2025 р. 19:36

Лавров відкинув можливість європейських миротворців в Україні

Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров заявив, що Москва не розглядає можливість відправлення європейських миротворців в Україну, вважаючи це загрозою для миру.

26 лютого 2025 р. 12:39