Політика

Лавров: Кремль готовий до угоди щодо війни з Україною

Сергій Лавров заявив, що росія готова досягти угоди у війні з Україною, але є елементи, які потребують доопрацювання.

Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров в інтерв'ю американському телеканалу CBS News, опублікованому 25 квітня, заявив, що Кремль нібито "готовий досягти угоди" у контексті війни, яку рф веде проти України. Лавров зазначив, що в заяві президента США Дональда Трампа згадується угода, і росія готова до її досягнення, проте є деякі конкретні елементи, які потребують доопрацювання.

Контакти з США

Лавров підкреслив, що росія продовжує контакти зі США щодо "ситуації в Україні" і зазначив, що є кілька ознак руху "в правильному напрямку". Він також назвав Трампа "ймовірно, єдиним лідером на Землі, який визнав необхідність усунення корінних причин цієї ситуації", маючи на увазі багаторічну війну проти України та вбивства тисяч людей. Однією з таких "причин", на думку рф, є прагнення України набути членства в НАТО.

Візит Стівена Віткоффа

У той же час, посланець президента США Дональда Трампа Стів Віткофф, який, як очікується, зустрінеться з президентом росії володимиром путіним 26 квітня, вже прибув до москви. російське агентство "Интерфакс" повідомило, що Віткофф має передати російському керівництву новий пакет пропозицій щодо України. Цей документ, за даними ЗМІ, мав представляти узгоджений американцями з Європою та Києвом план.

Мирна угода та території

Після останньої зустрічі з путіним, яка відбулася 11 квітня, Віткофф заявив, що мирна угода між Україною та рф стосується, зокрема, п'яти українських територій. Він також зазначив, що в угоді не йтиметься про НАТО. Президент України Володимир Зеленський тоді наголошував, що Віткофф у переговорах прийняв для себе стратегію російської сторони.

Пропозиції Вашингтона

Згідно з інформацією, яку розкрили західні ЗМІ, план мирного врегулювання, запропонований адміністрацією Дональда Трампа, передбачає де-юре визнання російського контролю над анексованим з 2014 року Кримським півостровом, а також де-факто визнання російської присутності на тимчасово окупованих територіях України - Донбасі, а також у частині Херсонської та Запорізької областей. Це фактично означатиме заморожування війни на нинішній лінії зіткнення.

Умови для росії

Крім того, висунуті Вашингтоном умови передбачають обіцянку москві, що Україна ніколи не стане членом НАТО. Щодо можливого вступу України до Євросоюзу, то така можливість не виключається. Наступними пунктами є скасування санкцій щодо рф, запроваджених з 2014 року, а також покращення економічної співпраці між росією та США, особливо в енергетичному та промисловому секторах.

Переговори в Лондоні

Однак зустріч на рівні міністрів закордонних справ, яка мала пройти в Лондоні, була скасована, і переговори відбулися на іншому рівні високопосадовців. Українські експерти вважають, що переговори у Лондоні показали, що США не були готові до безапеляційної відмови України від їхніх мирних пропозицій. Як зазначив Зеленський, росія розраховувала на скандал на переговорах у Лондоні.

Таким чином, ситуація залишається напруженою, і подальші кроки сторін можуть суттєво вплинути на розвиток подій у регіоні. За даними DW, подальші переговори можуть стати вирішальними для майбутнього України та її відносин з росією.