Економіка

Ковальська оскаржує рішення суду щодо CRH та цементних заводів

Промислово-будівельна група «Ковальська» оскаржує рішення суду про купівлю цементних заводів ірландською компанією CRH.

Ковальська оскаржує рішення суду щодо CRH та цементних заводів

Ковальська оскаржує рішення суду

Промислово-будівельна група «Ковальська» вирішила оскаржити рішення Північного господарського апеляційного суду, яке було ухвалене 24 червня. Суд відмовився скасувати дозвіл Антимонопольного комітету України (АМКУ) на придбання ірландською компанією CRH двох цементних заводів в Україні за €100 млн. Про це повідомила пресслужба групи, як зазначає Forbes.

Продовження боротьби в суді

Група «Ковальська» не погоджується з юридичною оцінкою суду і готує касаційну скаргу до Верховного Суду. Компанія вважає, що рішення про концентрацію на ринку цементу, який є стратегічно важливим, повинні ухвалюватися з урахуванням довгострокових наслідків для економіки України. "Зосередження майже 50% ринку в руках одного гравця суперечить принципам здорової конкуренції та створює реальні ризики неконкурентного ціноутворення", – зазначили в «Ковальська».

Контекст справи

Нагадаємо, що 24 червня «Ковальська» програла другий суд проти АМКУ щодо купівлі цементних заводів ірландською CRH. Північний апеляційний господарський суд Києва підтримав апеляцію АМКУ проти групи «Ковальська» та відхилив вимогу компанії. «Ковальська» намагалася довести, що рішення АМКУ є незаконним та необґрунтованим, а накладені на CRH антимонопольні зобов’язання є недостатніми для уникнення монополізації на ринку цементу.

Інвестиції CRH в Україні

Ця угода є третьою за розміром інвестиційною угодою в Україні з початку повномасштабного вторгнення. АМКУ розглядав її більше півтора року. Відзначимо, що CRH є одним з найбільших у світі виробників будівельних матеріалів, що працює у 28 країнах, і в Україні компанія працює з 1999 року. Під час війни CRH інвестувала в Україну 180 млн євро, включаючи будівництво цементного терміналу на Київщині вартістю 34 млн євро.

Вимоги АМКУ до CRH

Згідно з раніше погодженими вимогами АМКУ, CRH має впродовж дев’яти місяців створити юридичну особу – Холдингову компанію – та передати їй придбаний пакет акцій ПрАТ «Дікергофф цемент Україна». Також 25-28% акцій статутного капіталу Холдингової компанії мають бути продані чи передані третій особі, не пов’язаній із CRH. Компанія також зобов’язана забезпечити незалежний контроль над заводами та регулярно звітувати АМКУ.

Нове

Трамп закликає до відставки голови Федеральної резервної системи

Президент США Дональд Трамп вимагає відставки Джерома Пауела, голови Федеральної резервної системи, через його політику процентних ставок.

2 години, 28 хвилин

Ковальська програла суд щодо угоди з CRH на цементні заводи

Північний апеляційний суд відмовив Ковальській у скасуванні дозволу АМКУ на купівлю цементних заводів ірландською компанією CRH.

2 дні, 11 годин

Onur Group відкликала позов до Держгеонадр через невдачу

Турецька Onur Group відмовилася від позову до Держгеонадр через низькі запаси золота на придбаній ділянці в Жовтих Водах.

3 тижні, 2 дні

АМКУ погодив передачу контролю над ОГХК до Цемін Україна

Антимонопольний комітет України затвердив передачу контролю над ОГХК до ТОВ «Цемін Україна», що належить NEQSOL Holding.

1 місяць

Ferrexpo зупинила виробництво окатків через проблеми з ПДВ

Гірничорудна компанія Ferrexpo призупинила дві лінії виробництва окатків через невідшкодування ПДВ, що викликане санкціями проти Жеваго.

1 місяць, 2 тижні