10 квітня 2025 р. 19:49 Корупція та мобілізація: Насіров у центрі скандалу

Мобілізація Насірова та судові дебати

9 квітня 2025 року колишній голова Державної фіскальної служби Роман Насіров не з'явився на засідання Вищого антикорупційного суду (ВАКС) через мобілізацію до Збройних сил України. Цей випадок викликав обурення серед антикорупційних організацій, які вважають, що він підкреслює проблему уникнення відповідальності за корупцію.

Згідно з інформацією, наданою пресслужбою Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), захисник Насірова подав клопотання про зупинення провадження у зв'язку з мобілізацією його підзахисного. Як повідомляє DW, Насірова зарахували до списків особового складу військової частини з 7 квітня, а державне інформаційне агентство "Укрінформ" підтвердило, що він був призначений на посаду сапера.

Скасування призову та реакція військових

Однак вже наступного дня наказ про призов Насірова було скасовано. Військова служба правопорядку ЗСУ повідомила, що командир частини скасував наказ, а також розпочато службове розслідування щодо цього випадку. Військові висловили своє обурення, зазначаючи, що корупціонери намагаються сховатися за спинами справжніх бійців ЗСУ.

"Корупціонери не вперше намагаються сховатися за спиною справжніх бійців ЗСУ. Відповідальність за подібні випадки лежить на управлінцях підрозділів середнього рівня," - зазначив голова правління антикорупційної організації StateWatch Олександр Лємєнов.

Проблема уникнення відповідальності

Експерти вказують на те, що мобілізація обвинувачених у справах САП та НАБУ стала популярним методом уникнення кримінальної відповідальності. За даними САП, з початку 2023 року більше десяти осіб, підозрюваних у корупції, мобілізувалися, що призвело до зупинки розгляду їхніх справ.

"На жаль, мобілізація обвинувачених у справах САП та НАБУ стала одним з актуальних та популярних методів уникнення кримінальної відповідальності," - йдеться в дописі САП у Facebook.

Необхідність змін у законодавстві

Експерти закликають до змін у Кримінальному процесуальному кодексі, щоб заборонити мобілізацію осіб, які підозрюються у кримінальних провадженнях. Ольга Піскунова, експертка з боротьби з корупцією, зазначила, що необхідно внести зміни, які б унормували, що мобілізація не є приводом для зупинки судового провадження, особливо у корупційних справах.

Таким чином, ситуація з Романом Насіровим стала яскравим прикладом того, як корупціонери намагаються використовувати військову мобілізацію для уникнення відповідальності. Антикорупційні організації продовжують збирати інформацію про подібні випадки, щоб вжити заходів для їх запобігання.

антикорупційні організації відповідальність корупція мобілізація суд

ВАКС подовжив підписку про невиїзд для Романа Насірова

Вищий антикорупційний суд України продовжив строк дії процесуальних обов'язків Романа Насірова до 10 червня 2025 року, зокрема підписку про невиїзд.

10 квітня 2025 р. 14:48

Скасування призову Насірова: розслідування у ЗСУ

Командування ЗСУ скасувало наказ про призов Романа Насірова через порушення законодавства. Військова служба правопорядку проводить розслідування.

10 квітня 2025 р. 06:48

Насіров мобілізувався до ЗСУ під час судового розгляду

Колишній керівник ДФС Роман Насіров мобілізувався до ЗСУ, перебуваючи під слідством за зловживання службовим становищем.

09 квітня 2025 р. 18:30