Політика

Конклав у Ватикані: обрання нового Папи Римського

У Ватикані розпочався конклав для обрання нового Папи Римського. 133 кардинали вже закрилися у Сікстинській капелі.

Конклав у Ватикані

У Ватикані 7 травня 2025 року розпочався конклав, під час якого кардинали оберуть нового, 267-го Папу Римського. Цей важливий захід зібрав 133 кардинали з 70 країн, що є рекордною кількістю в історії. Після традиційного церемоніалу, під час якого кардинали поклали свої руки на Євангеліє та дали обітницю не розголошувати нічого про конклав, вони зачинилися у Сікстинській капелі, повідомляє DW.

Процес голосування

Сьогодні відбудеться лише одне голосування. Починаючи з другого дня, голосування може відбуватися до чотирьох разів на день. Традиційно, у перший день конклаву Папу Римського не обирають, і процес може тривати кілька днів, поки кандидат не здобуде необхідну більшість у дві третини голосів. Сигналом від кардиналів під час конклаву буде дим з димаря над капелою: чорний дим означатиме безрезультатне голосування, а білий дим і дзвін дзвонів сигналізуватимуть про обрання нового Папи.

Потенційні кандидати

Серед основних претендентів на посаду Папи Римського виділяються італійський кардинал П'єтро Паролін та філіппінський кардинал Луїс Антоніо Тагле. Інші потенційні кандидати включають Жан-Марка Авеліна з Франції, Петер Ерде з Угорщини, американець Роберт Превост та П'єрбаттіста Піццабалла з Італії. Серед кардиналів-виборців є також Микола Бичок, єпископ Української греко-католицької церкви з Австралії, хоча його обрання вважається малоймовірним.

Вплив попереднього понтифіка

Близько 80 відсотків кардиналів-виборців були призначені на посади Папою Франциском, що підвищує ймовірність того, що його наступник продовжить прогресивну політику, незважаючи на опір традиціоналістів. Папа Римський Франциск помер 21 квітня 2025 року на 89-му році життя від інсульту, після важкого запалення легенів.

Історичний контекст

Протягом історії католицької церкви конклави нерідко тривали кілька місяців, а найдовший тривав майже три роки (1268-1271). Однак з початку 20-го століття конклави зазвичай тривають близько двох-трьох днів. Обрання останніх двох понтифіків - Франциска і Бенедикта XVI - зайняло два дні.